Ana Sayfa Urfa Haberleri Müteahhitlerin Hakediş Çilesi

Müteahhitlerin Hakediş Çilesi

Şanlıurfa Valiliği ve İlçe Kaymakamlıklarının 400 Proje içersinde gösterdikleri ve ihale edilen işlere ait ödenek olmadığından işe başlayan müteaahitler mağdur olduklarını iddia ettiler.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2013 Perşembe 18:18
Müteahhitlerin Hakediş Çilesi

Özellikle, İl Özel İdaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri vasıtasi ile ihale edilen, okul, sosyal tesis ve yol ihalelerini alan müteahitler işe başladıktan sonra, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yaptıkları işlere ait paralarını alamadıklarını iddia etti..


Bir çok müteaahhit Şanlıurfa Valiliği, İl Özel İdaresi ve İlçe Kaymakamlarına yaptıkları işlerin parasını almak için müracaat ettiğinde kötü süprizle karşılaştıklarını iddia ettiler. Okul, Sosyal Tesis ve Yol İnşaatlarını yapan müteahhitlere bayram öncesinde ödenek olmadığı gerekçesi ile ödeme yapılmadığını öne sürdüler.


Bayram öncesinde para alamadıklarını iddia eden müteahhitler, çalışan ve inşaatlarına mal veren esnaflada yaka paça olduklarını kurumların bayram öncesindeki bu tutumları ile mağdur olduklarını öne sürdüler.


Konu ile ilgili isminin açıklanmasını istemeyen bazı müteaahitler, söz konusu kurumların Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in bilgisi dışında davrandığını, Vali Güvenç'in konuya el atarak mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star