Ana Sayfa Urfa Haberleri Müzeye Tatlıses'in İsmi Verilecek

Müzeye Tatlıses'in İsmi Verilecek

Şanlıurfa Belediye Meclisi Eylül Ayı 1. Birleşim Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba başkanlığında yapıldı.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2011 Pazartesi 14:25
Müzeye Tatlıses'in İsmi Verilecek
  Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddelerine geçmeden önce bazı konularda meclise sunulan önergelere yer verildi. Son dönemlerde gecekondu semtlerinde yer alan tek katlı eski evlerin “Yap-Sat” modeliyle birden fazla kat olarak inşa edilmesinin denetlenebilmesine ilişkin bir komisyon kurulması, turistik bölgelerde kentimize gelen yerli-yabancı turistleri rahatsız eden dilencilere ve madde bağımlılarına ilişkin çalışmalar yapılması ve vatanımız uğruna şehit düşen görevlilerin taziye ziyaretlerini Haleplibahçe’de kabul etmelerine yönelik önerilerin ele alındığı toplantıda önceden belirlenen bazı gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı.

ŞUTİM BİTİŞİNDE İNŞAAT HALİNDEKİ SEMT SAHASI YERİ ŞANLIURFASPOR’A TAHSİS EDİLDİ.

 Şanlıurfaspor Derneği Kulübünün talebi üzerine Şanlıurfa Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, ŞUTİM Bitişiğinde Zafer Caddesi üzerinde yapımı devam eden semt sahası, belediye meclis üyelerinin oy birliğiyle “Şanlıurfaspor’un altyapısında kullanılmak“ şerhiyle Şanlıurfaspor Derneği Kulübüne tahsisi yapıldı.  

MÜZİK MÜZESİNE İBRAHİM TATLISES’İN İSMİ VERİLDİ 

 Harrankapı’da “Yasinin Kahvesi” olarak bilinen, röleve ve restorasyon çalışmalarının son aşamaya geldiği müzik müzesine İbrahim Tatlıses isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edilirken “Parkometre Ücreti Ödemeyenlere Uygulanacak Yaptırımlar ve Abide- Balıklıgöl Arası Yeni Açılacak İşyerlerine” ilişkin gündem maddeleri ise yarınki birleşime bırakıldı.

Ayrıca İmar Komisyonuna Havale Edilecek Dosyalar ve İmar Komisyon Raporlarının (İmar Tadilatları) yarın yapılacak olan toplantıda karara bağlanması bekleniliyor.(gapha)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık