Ana Sayfa Eğitim Müziğe Meraklı Öğrencilere Önemli Uyarılar

Müziğe Meraklı Öğrencilere Önemli Uyarılar

Şanlıurfa Kent Tiyatrosu Müzik Koordinatörü Ahmet Nas yaptığı açıklama ile müziğe meraklı öğrencilere önemli uyarı ve açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2012 Pazar 19:34
Müziğe Meraklı Öğrencilere Önemli Uyarılar
Şanlıurfa Kent Tiyatrosu Müzik Koordinatörü Ahmet Nas, öğrencilerin müzik aletleri konusunda bilinçlenmesi için önemli uyarılarda bulundu. Nas yaptığı açıklamada:

ncelikle ara tatile giren karnelerini alan yorucu bir ilk yarı dönemi geçiren tüm öğrenci arkadaşlarımızı tebrik ediyor 2. yarı yıl döneminde de başarılar diliyorum. Bu içinde bulunduğumuz 15 günlük tatil döneminde veyahutta yaz tatilinde öğrencilerin başarılı bir karne getirmeleri karşılığında, ailelerinden hediye olarak bir müzik aleti istemeleri vakasıyla çok karşı karşıya kaldık. Bilinmelidir ki: müzik sadece bir eğlence aracı, boş vakitleri geçirmek için bir uğraş değildir. Hele ki "şu tatilde bir enstrüman öğreneyim" zihniyetiyle; enstrümanın yapısını, klavyesini, perdelerini veya perdesiz olduğunu perdesiz enstrümanın ne olduğunu, telli sazları vurmalı sazları, üflemeli sazları, tuşlu sazları ve bu sazların ve dahi perdeli&perdesiz sazların farklarını bilmeden bu işe girmek sık yapılan bir gaflettir.

Bir enstrüman sırf şekli şemali, rengi beğenilip veya bir arkadaşta görüp beğenilip veyahutta müzik yaparak toplumda saygınlık kazanmak, karşı cinse hava atmak; için alınmaz.

Müziğe gerçekten ilgi alaka var ise; bir müzik öğretmeni veya bir usta öğretici tarafından talebenin müzik kulağının, yeteneğinin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Münferit heveslerle müziğe başlamak; enstrümana ve kursa verilen paranın, öğrenmek için harcanan zamanın israfıdır."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık