Ana Sayfa Ekonomi Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin üzerinde en çok durdukları konulardan bir tanesi de ne kadar kredi alabilecekleri olarak dikkat çekmektedir.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2016 Çarşamba 07:21
Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin üzerinde en çok durdukları konulardan bir tanesi de ne kadar kredi alabilecekleri olarak dikkat çekmektedir. Kişiler istedikleri miktarlarda krediyi her zaman alamazlar. Kredi almak isteyen kişilerin belirli bir şartları tutturması gerekmektedir. Aynı şekilde kredi almak için gerekli belgeler arasında gelir belgesi ve kredi puanı da bulunmaktadır. Bankalardan kredi almak isteyen kişiler, 6 ay boyunca sigortalı olarak çalışmak durumundalardır. Kredi puanı uygun olan ve gelir belgesiyle düzenli olarak maaş aldığını ya da gelirinin olduğunu kanıtlayan kişiler banaklardan kredi almaya hak kazanırlar. Bu da kişiler açısından son derece önemlidir. Kredi çekmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar arasında ödeyemeyeceği krediyi almamak bulunmamaktadır. Ne kadar kredi çekebilirim diye merak ediyorsanız, almış olduğunuz kredinin aylık taksitini maaşınızın %75’ iyle ödeyebilir olmanız gerekmektedir. Pek çok banka maaşınızın 12 katına kadar kredi çıkartmakta, kullanıcılar da bu oranlardan gönül rahatlığıyla faydalanmaktadırlar.

Kredi almak isteyen kişiler yalnızca ihtiyaç kredisine başvurmazlar. Başvuracakları çok fazla banka ve aynı zamanda da çok fazla kredi çeşidi bulunup kişi ihtiyacı olan kredi türünü bu bankalardan da temin edebilmektedir. Örneğin konut kredisi almak isteyen kişiler, kredi puanları ve gelir belgelerinin uygun olması durumunda bankalardan kredi alabilmektedir. Ancak konut kredisi almak isteyen kişilerin de belirli şartları tutturuyor olmaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında ilk sırayı peşinat tutmaktadır. Evin ekspertizlerce belirlenmiş olan değerinin çeyreğini peşinat olarak biriktirmeniz halinde bankalar kredi çekebilecek düzeye erişmiş olursunuz. Konut kredilerine özel olarak yönlendirilen bu kampanyaya göre gelir belgesi ve kredi puanı dışında kişilerin tutturması gereken bir de bu belge bulunmaktadır. Peşinatı biriktirenler bankaya başvurabilmektedirler. http://www.tlkredi.com/banka-kredileri 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık