Ana Sayfa Güncel NEREDE OY KULLANACAĞIM?

NEREDE OY KULLANACAĞIM?

Yüksek Seçim Kurulu açıkladı! Oyunuzu nerede kullanacağınızı öğrenin.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2015 Salı 10:52
NEREDE OY KULLANACAĞIM?

Yüksek Seçim Kurulu, 7 Haziran 2015 pazar günü gerçekleşecek olan Genel Seçim'de vatandaşların nerede oy kullanacaklarını açıkladı.

 

Seçmen Bilgi Sistemi sayesinde internet üzerinden öğrenilebilen sandık yerleri Yüksek Seçim Kurulu(YSK) tarafından açıklandı. Milletvekili seçimleri için 7 Haziran 2015 pazar günü sandık başına gidecek olan vatandaşlar, YSK'nın internet adresinden hangi sandıkta oy kullanacağını öğrenmeye başladı.

 

Nerede oy kullanacağım?

Oy kullanacak olan vatandaşlar, YSK'nın https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp adresinden oy kullanacağı sandığı öğrenebiliyor.

 

Oy kullanacağınız yeri öğrenmek için web sitesinde istenen "Nüfusa kayıtlı olduğu il", "TC Kimlik Numarası", "Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No" ve sayfada güvenlik önlemi olarak gösterilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmek yeterli olacak.

 

Ayrıca YSK artık Çağrı Merkezi ile de seçmene sandıkla ilgili merak ettiği tüm konularda yardım edecek. İşte yurt içinde ve yurt dışında yaşayan seçmenlere yönelik olarak oluşturulan 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi numarası: "444 99 75

kaynak:memurlar.net

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık