Ana Sayfa Urfa Haberleri Nevruz Tertip Komitesinden Davet

Nevruz Tertip Komitesinden Davet

Şanlıurfa'da Nevruz Tertip Komitesi'nin düzenlediği basın açıklamasında megafon bozulunca, Emniyet Müdürlüğü'nün megafonu kullanıldı.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2011 Pazar 10:50
Nevruz Tertip Komitesinden Davet
- TERTİP KOMİTE'NİN MEGAFONU BOZULUNCA, EMNİYETİN MEGAFONU KULLANILDI
- YAPILAN BASIN AÇIKLAMASININ ARDINDAN NEVRUZ TERTİP KOMİTESİ ÜYELERİ NEVRUZ'A DAVET İÇİN BİLDİRİ FORMU DAĞITTI


Şanlıurfa'da Nevruz Tertip Komitesi'nin düzenlediği basın açıklamasında megafon bozulunca, Emniyet Müdürlüğü'nün megafonu kullanıldı.


Ahmet Bahçıvan İş merkezi'nde düzenlenen basın açıklamasına Genel İş-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Demir, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyeleri, Nevruz Tertip Komitesi üyeleri ve Şanlıurfa Demokrasi Platformu üyeleri katıldı. Katılımcılar adına basın açıklamasını Genel İş-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Demir yaptı. Başkan Sadık Demir basın açıklamasını okuyacağı sırada, megafonun arıza vermesi üzerine dakikalarca uğraşıldı. Megafonunun çalışmaması üzerine, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kendileri ile getirdikleri megafon verildi. Emniyet yetkililerinden megafonu alan Başkan Sadık Demir, basın açıklamasına devam etti. Basın açıklamasını yapan Demir, "Kürt halkının uğruna bedenini ateşe vererek, göğsünü mermilere siper ederek ve özgürlük mücadelesindeki ısrarı sonucunda Nevruz, bugün bu bedellerle alanlarda özgürce kutlanıyor. Bizler bu uğurda şehit, bedel ödeyen arkadaşlarımızı buradan bir kez daha saygıyla anıyoruz. Bugün ülkenin birçok yerinde Kürt halkı tüm baskı, engellenme ve saldırılara rağmen Nevruz Bayramı'nı olması gereken içerikte alanlara çıkıp kutlamaktadır. Şanlıurfa halkını 21 mart pazartesi günü Topçu Meydanı'nda yapacağımız Nevruz Bayramı kutlamalarına davet ediyoruz" dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından Nevruz Tertip Komitesi üyeleri Nevruz'a davet için şehir merkezinde bildiri formu dağıttı.
(Şanlıurfa Olay)

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık