Ana Sayfa Urfa Haberleri Nevşehir'den Urfa'ya Uzanan Gönül Köprüsü

Nevşehir'den Urfa'ya Uzanan Gönül Köprüsü

Milli Eğitim Bakanlığı ile Turkcell işbirliğiyle 4 yıldır süren Gönül Köprüsü Projesi çerçevesinde, Nevşehir'den 9 Öğretmen eşliğinde 160 öğrenci Şanlıurfa'ya geldi.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2011 Perşembe 03:52
Nevşehir'den Urfa'ya Uzanan Gönül Köprüsü
14 Mayıs’ a kadar İlimizde kalacak olan öğrenciler İlk olarak Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin’in makamında ziyaret etti.

Nevşehir’den gelen misafirlere “Hoş geldiniz” diyen Milli Eğitim Müdürü  Hanifi Şahin, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ümit ediyorum burada, olduğunuz ve kaldığınız sürece Gönül Köprüsü Projesi’nin amacına uygun, gerçekten gönüllerde köprü oluşturacak, dostluklar, arkadaşlıklar kuracaksınız. Şanlıurfa’mızı birçok yönüyle Nevşehir’e taşıyacaksınız. İnşallah bu proje sadece bu geziyle, bu ziyaretle burada kalmayacak. Muhakkak surette burada oluşacak bir takım bağlar ömür boyu devam edecek” dedi.


Geziye katılan öğrenciler daha sonra Şanlıurfa’ nın tarihi ve turistik merkezleri gezerek Şanlıurfa ile ilgili görevli öğretmenlerden bilgi aldılar. Kafile Başkanı Nevşehir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Balak” Gönül Köprüsünün kurmuş olduğu gezi programları çerçevesinde 160 kişilik öğrenci grubu ile Peygamberler şehri olduğunu bildiğim Şanlıurfa’ ya geldik. Şanlıurfa’ da bizi çok güzel karşıladılar. Ben başta Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Milli Eğitim Şube Müdürü Nihat Yıldırım, gezide bize eşlik eden öğretmenlere çok teşekkür ediyorum dedi. Fatma Merve isimli öğrenci ise Nevşehir Kız Meslek lisesinden geliyorum.


Bizleri burada çok güzel bir şekilde karşıladılar. Şanlıurfa insanı çok sevecen. Şanlıurfa’ da bulunmaktan çok mutluluk duyuyorum. Şanlıurfa’ nın tarihi ve turistik yerlerini gezeceğiz dedi. Bilgi Özlem yılmaz ise Nevşehir yeni Çeşme İlköğretim Okulundan geliyorum. Buraya Şanlıurfa’ yı tanımak için geldim. Şimdi Eyüp Paygamber makamındayız. Burası çok güzel Şanlıurfa gelmekten çok mutluluk duydum dedi.
(GAPHA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık