Ana Sayfa Urfa Haberleri NİHAT HATİPOĞLU URFA’YA GELİYOR

NİHAT HATİPOĞLU URFA’YA GELİYOR

Şanlıurfa Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan “ İslamda Aile” konulu konferansa katılmak üzere ünlü ilahiyatçı Prof.Dr M.Nihat Hatipoğlu Şanlıurfa’ya geliyor.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2014 Cuma 09:44
NİHAT HATİPOĞLU URFA’YA GELİYOR

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan “ İslamda Aile” konulu konferans 26 Mayıs Pazartesi günü Urfa City AVM’de ünlü ilahiyatçı Prof.Dr M.Nihat Hatipoğlu’nun katılımı ile gerçekleşecek.

Bu yıl altıncı konferansı düzenleyeceklerini ve tüm halkı konferansa davet eden Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol,“ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurulduğu ilk günden beri, gerek Bakanlık düzeyinde gerekse taşra il müdürlükleri düzeyinde ailenin sağlıklı bir yapıya kavuşması, sağlıklı nesiller yetiştirmesi ve toplumunda buna istinaden sağlıklı bir yapılanma içerisine girebilmesi için aile eğitimlerini önemseyen bir çalışma modülü izlemiştir. Bu bağlamda Bakanlığımız, Aile Ve Hizmet Genel Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu aile eğitim müfredatı bütün Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa ilimizde de son 2 yıldır uygulamaya devam etmektedir. Bu eğitimler noktasında il müdürlüğümüz olarak gerek halka açık konferanslar zinciri, gerekse de kamu sektöründe çalışan memurlarımıza yönelik aile eğitimleri ile ilgili eğiticilerin eğitimlerini gerçekleştirdik. Bu güne kadar aile eğitiminden faydalandırdığımız kamu sektöründeki görevli olan kişi sayısı 80’ini bulmuş iken, halka açık konferanslarımızla yaklaşık 6 bin kişiye hitap eden konferans zincirimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız” dedi.

Demirkol, altıncısını gerçekleştireceğimiz aile eğitimi ile ilgili konferansımıza ünlü ilahiyatçı Prof.Dr M.Nihat Hatipoğlu’nun katılımı ile “İslamda Aile” eğitimi adı altında devam edeceğiz. Bu konferansımızı da bütün Şanlıurfa halkımıza duyururken, onların bu konferansımıza ilgi göstereceklerini de ümit ediyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Şanlıurfa’da sağlıklı bir aile yapısının oluşması ve toplumun temelini oluşturan ailelerimizin geleceğe güvenle bakabilmeleri, yetiştirdikleri çocukların ayakları üzerinde durabilecek ve kendilerini sosyalleşmiş bir ortamda hissedebilecekleri sağlıklı bir yapıya kavuşturabilmek adına bu tür çalışmaların ileriki günlerde de devam edeceğini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık