Ana Sayfa Siyaset Nimetoğlu :''Yeter Artık! Şanlıurfa Karanlıkta Kalmasın''

Nimetoğlu :''Yeter Artık! Şanlıurfa Karanlıkta Kalmasın''

CHP İl Başkanı Nimetoğlu: ''Barajların olduğu yerde suyun başında bulunuyoruz bu sorunu yaşıyoruz, çok büyük çelişki çok büyük üzüntü''

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2012 Perşembe 13:25
Nimetoğlu :''Yeter Artık! Şanlıurfa Karanlıkta Kalmasın''
Şanlıurfa Kent Konseyi tarafından başlatılan, ''Yeter Artık! Şanlıurfa Karanlıkta Kalmasın'' kampanyasına, CHP il teşkilatı da destek verdi.
İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Halil Nimetoğlu, kentte elektrik kesintilerinin yıllardan beri büyüyerek artan bir sorun olduğunu ifade etti.
Yıllardır devam eden sorunun giderilmesiyle ilgili önemli bir girişimde bulunulmadığını savunan Nimetoğlu, ''Bugünlere geldik Kent Konseyinin bir güzel kampanyasına tanık olduk.Sabri Dişli arkadaşı da kutluyorum. Şanlıurfa elektriksiz kalmasın, Şanlıurfa karanlıkta kalmasın başlığıyla... Ben buna bir de Şanlıurfa güç kaybetmesin yaklaşımını, başlığını ekliyorum. Çünkü elektrik kesintisiyle Şanlıurfa'nın gücü azalıyor'' dedi.
Elektrik sorununun kent yöneticileri tarafından çözülmesini isteyen Nimetoğlu, şunları kaydetti:
''Ben bu kenti yöneten insanlara içtenlikle yalvararak sesleniyorum, bu sorunu çözelim. Sorunun çözümü yolunda gayretimizi arttırırsak sorunun çözümünü de kısaltırız. Bakın siyasi iktidar yüzlerce projeyi bu kent için öngörmüş. Ben arkadaşlarımızın yerinde olsam, bütün projelerimizin önüne bunu alırım, öncelikle enerji sorunumuzu. Barajların olduğu yerde suyun başında bulunuyoruz, bu sorunu yaşıyoruz, çok büyük çelişki, çok büyük üzüntü. O bakımdan basının da konuya büyük ilgisiyle, halkın da bu konuda bilinç düzeyini ileriye taşıyarak çözüm getirecek, insanların bir an önce harekete geçirilmelerini, harekete geçmiş insanların hızlanmalarını sağlayacağız.''
Kent Konseyinin ilin sorunlarının çözümü noktasında bu kampanyayı başlatarak büyük duyarlılık gösterdiğini ifade eden Nimetoğlu, ''Bu kampanyayı (Şanlıurfa Karanlıkta Kalmasın) ben buna bir de 'Şanlıurfa güç kaybetmesin' diye bir ekleme yaparak, destekliyoruz'' dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık