Ana Sayfa Urfa Haberleri NİSSİBİ KÖPRÜSÜ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI

NİSSİBİ KÖPRÜSÜ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI

Türkiye'nin en uzun üçüncü asma köprü olma özelliği taşıyan 610 metre uzunluğunda ki Nissibi Köprüsü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı muhteşem törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2015 Cuma 04:58
NİSSİBİ KÖPRÜSÜ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI

Açılışa saatler kala alanı dolduran Siverekli ve Adıyamanlılar Recep Tayyip Erdoğan'ı beklemeye başladı.

 

Açılış öncesi kalabalığa konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, tüm katılımcılara teşekkür etti. Doğu ile Batı'nın her anlamda bu köprü sayesinde birbirine bağlandığını ifade eden Gülpınar, köprünün önemini anlattı.

 

Siverek ve Adıyaman'ın tarihten süregelen bir dostluğu ve kardeşliğini olduğunu belirten Gülpınar, açılan köprü sayesinden bu kardeşliğin pekiştiğini vurguladı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ise Siverek'e böylesi muhteşem eser kazandırdığı için Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti hükümetine Şanlıurfalılar adına minnettar olduklarını söyledi.

 

Siverek ve çıkılmaz sokak denen Adıyaman'ın artık ekonomi başta olmak üzere her alanda daha güçlü olacağının altını çizen Başkan Güvenç, Büyükşehir olarak bölgenin kalkınması için ciddi projeler hazırladıklarını aktardı.

 

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle alana indi. Sevgi gösterileri arasında platforma çıkan Erdoğan, Siverek ve Adıyamanlılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Konuşmasında ülkedeki gelişmelere değinen Erdoğan, Siverek'i ayrı bir sevdiğini ve seçimden sonra Siverek'i özel ziyaret edeceğinin müjdesini verdi.

 

Sevgi tezahüratları ile sık sık konuşması kesinlen Erdoğan, Rabia işareti yaparak katılımcılara karşılık verdi.

 

Daha sonra köprüye gecen Erdoğan, beraberindeki bakanlarla birlikte kurdeleyi keserek Nissibi Köprüsü'nün resmi açılışını yaptı.

 

 

Açılışın ardından cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi kullandığı araçla köprüden geçti.

YORUMLAR
  • yorum2015-05-25 07:14:16urfalı

    akp iyide güvenç boş çıktı.yazık ki bubnun gibi boş adamı urfanın başına getirdiler.

  • yorum2015-05-22 06:57:24Hesoo

    Durmak yok chp-mhp-hdp ve paralelcileri sandığa gömmeye devam...Allahına kurban Recep Tayyip ERDOĞAN

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık