Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri NUMAN KURTULMUŞ CUMHURBAŞKANLIK SEÇİMİ AÇIKLAMASI

NUMAN KURTULMUŞ CUMHURBAŞKANLIK SEÇİMİ AÇIKLAMASI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ilk kez milletin doğrudan oylarıyla Cumhurbaşkanı belirleneceğini belirterek, birilerinin bu durumdan rahatsız olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2014 Cumartesi 09:36
NUMAN KURTULMUŞ CUMHURBAŞKANLIK SEÇİMİ AÇIKLAMASI

Sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle buluşan Kurtulmuş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, "Normal olarak geçmişleri bir olmayan dünya görüşleri bir olmayan hayat tarzları bir olmayan üç cümle etrafında oturup anlaşmaları mümkün olmayan insanlar çevreler bir araya geldiler ve Ak Parti karşısında ittifak oluşturmaya gayret ettiler. İnşallah önümüzde şimdi yeni bir seçim var 10 Ağustosta TürkiyeCumhurbaşkanlığı Seçimi yapılacak. İlk kez halkoyuyla doğrudan doğruya seçilmiş bir cumhurbaşkanımız olacak bu Türkiye siyasi tarihinin bir dönüm noktasıdır. Değerli kardeşlerim zaten 30 Mart öncesinde yapılan operasyonların sebeplerinden birisi de buydu. 1961'de Ali Fuat Başgil'in ensesine silah dayanıp Cumhurbaşkanı adayı olmasından zorla vazgeçirildikten sonra yani Ankara'dan İstanbul'a gönderildiğinden beri herCumhurbaşkanı seçimlerinde bir Ali Cengiz oyunları olur. Cumhurbaşkanıseçimleri millet iradesinden çok kapalı kapılar ardında Türkiye'deki seçkin etkili zümrelerin oynadığı oyunlarda belli değil cumhurbaşkanlığı hep siyasetinde üstünde bir emniyet sibobu olarak kullanılmaya çalışılmış eskiTürkiye'nin o eski pasaklı işlerinden maalesef bir emniyet sibobu olarak görüldü. İşte şimdi ilk kez millet doğrudan doğruya oylarıyla cumhurbaşkanını belirleyecek. Bundan millet ne kadar memnun oluyorsa birileri de o kadar rahatsız oluyor, onun bu cumhurbaşkanlığı seçimini rahat yaptırmamaya gayret ettiler. Bu cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Türkiye'de bir takım siyasi krizler oluşturulmaya çalışıldı.Türkiye'de devletin yönetilemez hale gelmesini istediler bunların hepsini hep beraber gördük ama çok şükür 30 Mart yerel seçimlerinde bir kere daha AK Partinin önü açıldı ama ondan daha çok önemlisi 30 Mart seçimlerinde bu millet Cumhurbaşkanlığı Seçimi için sayın genel başkanımız başbakanımız Tayyip Erdoğan'a Vize verdi cumhurbaşkanlığı seçiminin önünü açmış oldu" dedi.

Seçim sonuçları itibariyle milletin vizesini verdiğini kaşdeden Kurtulmuş, "Sayın başbakanımız istişarelerini yapıyor sürdürüyor burada belli bir kanaate sahip olursa parti içerisinde görüşlerini alıyor sivil toplumun etkin çevrelerin görüşlerini alacak Türkiye'de belli bir noktaya bu istişareleri getirdikten sonra cumhurbaşkanlığıyla ilgili karar verirse ondan sonra da Allah'ın izniyle 10 Ağustosta birinci turda güle oynaya cumhurbaşkanlığı seçimini yapacak ve o seçimden de inşallah millet olarak başarıyla çıkacağız" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık