Ana Sayfa Magazin NUR ERTÜRK 11 YIL ARADAN SONRA İDDİALI DÖNÜYOR

NUR ERTÜRK 11 YIL ARADAN SONRA İDDİALI DÖNÜYOR

Türk Halk Müziği’nin önde gelen sanatçılarından Nur Ertürk, 11 yıl aradan sonra iddialı bir çalışma ile müziğe geri dönüyor.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2012 Cuma 14:36
NUR ERTÜRK 11 YIL ARADAN SONRA İDDİALI DÖNÜYOR
Nur Ertürk, 1990’larin sonunda “İlvanlım” diyerek başladığı Türk Halk Müziği kariyerine  “Hocamın Evleri” ile uzun bir süre ara vermişti. Giyiminden yorumuna, duruşundan başarısına kadar hep ilklerin kadını olmayı başaran Nur Ertürk, Türkiye televizyonlarında “kadın kuşağı” formatının öncüsü oldu. Sanatçı, tam 8 yıl boyunca her gün yaptığı canlı yayını nedeniyle sahnelerden epey uzak kaldı.

İlk günkü enerjisini taşıyan sanatçı, iki yıl boyunca hazırlık aşamasında olduğu yeni albümünü tamamladı. Sanatçının “NUR ERTÜRK 2012” ismini verdiği 9. albümü, Türkiye’nin yeni yükselen değeri Elite Müzik Yapım etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. 8 parçadan oluşan, farklı alt yapılarla hazırlanan albüm, anonim türkülerin yanı sıra halk müziğine yeni bir bakış açısı getiriyor.

Nur Ertürk, “Halk müziğinde gerçekten ilk defa dekolte ya da straplez bir elbise giyen tek halk müziği sanatçısı bendim. Televizyonda kadın kuşağı formatlarının başlamasında öncü oldum. Sonra başka kadın kuşak programları yapan arkadaşlarım tarafından da taklit edilmem benim için ayrı bir gurur. İlklerin kadını olmayı sürdüreceğim. Bu yaz yapacak çok işimiz var” diyerek heyecanını paylaşıyor.

Albümün ilk klibi Antakya/Hatay yöresinden “Çiftetelli” isimli anonim türküye çekildi. Usta yönetmen Tamer Aydoğdu önderliğinde, 30 kişilik bir ekibin çalıştığı klibin çekimleri İstanbul’un gözde mekanlarından Cahide’de gerçekleştirildi. Video, hafta başından itibaren müzik kanallarında yayınlanmaya başladı.


magazinci.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gizem Karaca: Kemal'in evlenme teklfini hemen kabul ettim

Gizem Karaca: Kemal'in evlenme teklfini hemen kabul ettim

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star