Ana Sayfa Siyaset Nuranioğlu: Urfa’ya ihanet ettiler

Nuranioğlu: Urfa’ya ihanet ettiler

Yaklaşan yerel seçimlerin iddialı ismi Eyyübiye Bağımsız Belediye Başkan adayı Mehmet Cevher Nuranioğlu, Urfa’nın gerçeklerini görmeyen idarecilerin Urfa’ya ihanet ettiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2014 Çarşamba 22:25
Nuranioğlu: Urfa’ya ihanet ettiler

Siyasi çalışmaları, özel hayatı ve seçim atmosferiyle ilgili Urfahaber’e konuşan Eyyübiye Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Cevher Nuranioğlu, Eyyübiye’de tek rakibinin Ak Parti olduğunu söyledi.

“KAPTANLIK YAPTIM”
Nuranioğlu konuşmasında, “Tüm Şanlıurfa ve Eyyübiyelilere selam ve sevgilerimi sunuyorum. Yıllarca gurbette gördüğüm güzellikleri, sürekli “Acaba ben bir gün olur da bu projeleri, bu güzellikleri Urfamda görebilirmiyim” diye düşünürdüm. Projelerden ziyade insana bu kadar değeri neden biz vermiyoruz diye düşünürdüm. Daha sonra Saadet Partisinin uzun uzadıya uğraşları sonucunda Eyyübiye Belediyesi Belediye Başkanlığı için adaylık teklifini kabul ettim ve aday adayı değil aday oldum” dedi.

“30 YILDIR MİLLİ GÖRÜŞ”
Otuz yıllık siyasi yaşamının yanında, 2014 seçimlerine yönelik çalışmalarına iki yıl öncesinden başladığını ifade eden Nuranioğlu şunları söyledi:
“Ben, son 2 yıldır çalışıyorum. Sürekli Eyyübiye’nin mahalle ve köylerine gidiyorum. Bununla da kalmayıp son 2 yılın toplam 5 ayında Şanlıurfa’da değildim. Konya, Ankara, Antalya, Karaman, Hatay ve bu illerin ilçelerinde bulunan tarım işçilerinin sorunlarını yerinde dinlemek adına vatandaşlarımızı ziyaret ediyordum.

BANA İHANET ETTİLER
Çalışmalarımız devam ederken gazetelerden, Hasan Oğul’un Genel Başkanla çekilmiş resmini ve aday olduğunu öğrendim. O an siyasete son vermeye karar verdim. Ancak bu sefer de seçmenlerim sürekli yanıma gelerek ve özellikle de telefonlarla arayarak ‘’Seninleyiz’’ mesajı verdiler. Yine de kabul etmedim.”

KAMYONDA DOĞUM YAPAN TARIM İŞÇİLERİ GÖRDÜM
Adaylığın bir başkasına verildiği sıralarda bir taziyeye gittiğimizde çıkışta, hiç tanımadığım, yolumu kesen bir ablamız Urfa şivesiyle, ‘’Bizi Adana’dan kurtaracak tek kişi sendin. Sen de sana vermediler diye bıraktın. Hâlbuki şimdiye kadar hiç kimse bizden bahsetmemişti bile.’’
O an aklıma geçen yıl yaşadığım bir olay gelmişti. Yine seçim çalışması kapsamında tarım işçilerini ziyaret ederken Polatlı’dan Ankara’ya doğru giderken sırf 63 plakasını gördüğüm bir kamyona yardım etmek için durdum. İndiğim zaman anladım ki bu kamyonun tamamındakiler Urfalı ve tarım işçileri. Sürekli bağırma ve çağırma seslerini duyunca merakım daha da çok arttı. Şoför ve oradakilerle konuşunca anladım ki bir bayan kamyonun içinde doğum yapıyordu.

BEN HALEN MİLLİ GÖRÜŞ ADAYIYIM
Ben, hayatımın en zor anlarından birini, 30 yıldır çalıştığım partimden istifa ederken yaşadım. Ancak şunu özellikle belirtmek isterim ki ben, Saadet Partisi’nden istifa ettim. Saadet Partisi’nin, şu an var olan ilkelerine değil eski ilkelerine bağlıyım ve halen merhum Erbakan hocamızın izindeyim. Ben halen Milli Görüş adayıyım.

İZMİRDEN GELEN İŞ ADAMI
Bir gün seçim bürosunda otururken bir vatandaşımız geldi ve hiçbir şey demeden sarıldı. Ben de tabi ona sarıldım. Sonra tanıştık. Aslen Urfalı ama İzmir’de yaşıyormuş. Televizyon izlerken bir ara benim olduğum bir canlı yayını seyretmiş ve sonra internetten sürekli araştırmış. Tüm haberleri okumuş, Programları izlemiş. Ve ‘’Ben illa ki gidip bu adamı bulup ona çalışacağım’’ demiş ve kalkıp gelmiş. “2 gündür geldim ama eli boş gelmek istemedim, duydum ki büroya gelenleri not alıyormuşsunuz ben de akrabalarımla geldim” dedi. Bu olay gerçekten de insanların bize nasıl baktığını ve güvendiğini kısaca anlatıyor.

OYLARIMIZ DAHA DA ARTTI
İlk başlarda durumumuz yüzde 10 ile 15 arasında değişmekteydi. Fakat gerçekten de çok fazla destek görmeye başladık. Tabi son zamanlarda özellikle de AK Parti adayının açıklanmasından sonra daha çok yol katettik ve cidden de inşallah hayırlısıyla geliyoruz. Bazı adayların seçmen çevresi, adayları Ak Parti’den aday olmadıkları için bize destek vermeye karar verdiler.

BÜROYA GELEN HERKESİ KAYDEDİYORUM
İster oy versin veya vermesin. Ama büroya her gelenin isim soyisim ve adres, telefonlarını not alıyorum. İleride kazanmamız durumunda, bu zor seçim sürecinde bizi destekleyenleri bilmek istiyoruz.

PROJELERİM HERKESE HİTAP EDİYOR
Benim Projelerim; Tapu affı, Altyapı, Kentsel Dönüşüm, Yol, Mob-Deb (Mobil Demokrasi), Belediye İletişim Merkezi, 7/24 Açık, Acil Müdahale Çözüm Ofisi, Yeşil Alan ve Parklar (Çocuk Parkları, Yüzme Havuzları, Dinlenme Alanları, Yapay Şelaleler) Piknik Alanları, Bay ve Bayan Misafirhaneli Taziye Evleri, Yeni Aile Mezarlığı, Çok Amaçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (Yaşlı, Yetim, Özenli, Sıkıntılı vatandaşlarımız için), Özenli Projeleri, Maddi durumu iyi olmayanlar için Sosyal Market, ilçemizde kalan Üniversite Öğrencileri için Stüdyo tipi Daireler, İlçemizde kalan ve şehir dışına giden öğrenciler için burs, Gençler ve Bayanlarımız için Sanat Okulu, Her mahallede en az 2 adet Semt Pazarı, Şeyh Ahmed’e Hane Kültür Merkezi ve Müze, (Düğün, Mevlüd, Sünnet, Seminer, Toplantı amaçlı), Gençler için Spor Merkezleri, Ücretsiz konser ve gösteriler için Açık Anfi, Miting ve Konserler, Festivaller için Meydanlar, Suriyeli Kardeşlerimiz için İnsanlık Merkezi, Güvenli bir ilçe için Güvenlik Kameraları, Büyümek isteyen esnaf ve vatandaşlarımız için Sinerji ve Proje Ofisi, Tüm köylerimize rahat bir ulaşım için yol, Dergâh ve Eyyüb Peygamber (A.S.) Camileri için Sabah Namazı Servisleri, Büyük ve Orta büyüklükteki tüm köylerimizde Muhtar Odası ve Misafirhane, Alışveriş Merkezleri, Hayvanat Bahçesi, Lunapark, Raylı Sistem, Eyyüb Peygamber (A.S.) ve Dergah Camii arasında Teleferik, İstihdam Projeleri, Küçük Ölçekli Sanayi, Afet Merkezi, Ambulans Merkezi, İtfaiye Merkezi… ve daha bir çok sayamadığım projeler. Bakın bu projeler herkese hitap ediyor. Öyle ki 2 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak neredeyse Eyyübiye’yi karış karış tarayarak nerede, ne eksik, nasıl olsa daha güzel olur. Her şeyi not ettim. Planladım, araştırdım, hesaplamalar yaptım. İşsiz veya İşveren, Esnaf, İş Adamı kısacası herkese fayda sağlayacak projeler. Ama burada özellikle mevsimlik tarım işçileri ve uyuşturucudan zehirlenen gençlere fayda sağlayacak projeleri ve sosyal projeleri ön planda tuttum. Tabi daha detaylı bilgiyi, Hayati Harrani Mah. SüleymanŞah Cad. Şelale Meydanı Seçim Merkezi’ne yada facebook.com/nuranioglu63 twitter.com/nuranioglu63 adreslerinde görebilirsiniz.    

URFAYA İHANET ETTİLER
Urfa’nın son 20 yılında belediye başkanlığı yapan herkesten, yaptığı şeyler için Allah razı olsun. Ancak şunu belirteyim ki, hep günlük projelerle Urfa’yı yaşanılamaz hale getirdiler. Zamanında ve halen de yapılan projeler o günü kurtarmak içindi. Halbuki doğum oranı ve nüfus yoğunluğu dikkate alındığında daha ciddi ve büyük projeler yapılmalıydı. Böylece Urfa’ya ihanet ettiler.

EYYÜBİYE 33 İL’DEN DAHA BÜYÜK
Mevcut nüfusumuza baktığımızda ülkemizin 81 ilinin 33 ilinden büyük bir ilçeyiz. Eyyübiye’nin durumuna genel olarak baktığımızda ise adeta ötekileştirme politikası uygulanmış ve hiçbir hizmet yok. Var olanlar da çok fazla eksik ve yanlış projeler.

RAKİP YOK AK PARTİ VAR
Eyyübiye için tek aday benim. Çünkü bir tarafta Mehmet Ekinci Ak Parti’nin adayı. MHP adayı Hasan Çeçe ve Saadet Partisi adayı Hasan Oğul ise çok değil birkaç ay öncesine kadar AK Parti saflarında yer alan ama adaylık verilmediği için Ak Parti’ye laf söyleyen, Ak Parti kökenli adaylar. Soruyorum bu adaylara. Acaba aday siz olsaydınız yine Ak Parti’nin bu derece üstüne gidermiydiniz veya Ak Parti döneminde iken neden şimdiki anlattığınız durumları anlatmadınız.

ELİNİ YÜREĞİNE KOYUP KARAR VER
Seçmenlerimize sizin aracılığınızla sesleniyorum. Oy kullanın. Elinizi yüreğinize koyarak oyunuzu verin. Sonrasında pişman olmayın. Ve diyorum ki; yeter Eyyübiyem, şahlanma zamanın geldi, yeter ki iste, sen inanırsan her şey olur.”

 

MEHMET CEVHER NURANİOĞLU KİMDİR?

Mehmet Cevher Nuranioğlu, 1954 Şanlıurfa/Eyyübiye doğumlu. İlk ve ortaokulu Şanlıurfa’da, Liseyi yine Şanlıurfa ve İstanbul’da tamamlayan Nuranioğlu, daha sonra memur olarak önce Ankara ve Şanlıurfa’da görevde bulunmuş bir siyasetçi. O dönem başlayan sağlık sorunları nedeniyle Almanya’ya gitmiş ve hastanede tedavi görürken hem Almancayı öğrenmiş hem de o dönem üniversiteyi dereceyle bitirerek gemilerde kaptan olarak çalışmaya başlamış. Yaklaşık 7 yıla yakın yük ve yolcu gemilerinde çalışarak hem dünyayı gezme imkânına ulaşmış hem de sürekli uğradığı ve tabi İslam’ın da etkisiyle hem Kur’an-ı Kerim Arapçası hem de Arap ülkelerinde konuştuğu Arapçayı ve dünya dili olması nedeniyle İngilizceyi öğrenmiştir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star