Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel O başkan yardımcısı kuşlara yuva yaptı

O başkan yardımcısı kuşlara yuva yaptı

Şanlıurfa’da Genç Memur-Sen İl Başkan Yardımcısı Ömer Modalı, ağaçlıklı alanlara tahtadan yaptırdığı kuş yuvalarını asarak, kuşların üreme ve barınma ortamlarına destek oluyor.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2016 Perşembe 12:59
O başkan yardımcısı kuşlara yuva yaptı

Çetin KARABIYIK/URFAHABER.NET

Şanlıurfa’da Genç Memur-Sen İl Başkan Yardımcısı Ömer Modalı fikir sahibinin kendisinin olduğu bir projeye imza attı. Modalı, ağaçlıklı alanlara tahtadan yaptırdığı kuş yuvalarını asarak, kuşların üreme ve barınma ortamlarına destek oluyor.

Kuşların üreme ve barınma ortamlarının sağlanması için ‘Gel Bir Kuşa Yuva Olalım’ adı altında bir projeyi hayata geçirmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Modalı, “Bizler sadece sendika olarak kendi sorumluluklarımız dışında sosyal sorumluluk projeleri de yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda DSİ 15. Bölge Müdürümüz Oğuz Kasap’ın da katkılarıyla DSİ’de bulunan ağaçlara Genç Memur-Sen il yönetimimiz, DSİ 15. Bölge müdür yardımcıları, şube müdürlerimiz ile beraber kuş yuvalarını ağaçlara takarak kış öncesi kuşlara yuvalarını hazırladık. Kuşlar sağlıklı bir ekosistemin parçasıdır. Ağaçlara zararlı böcek, yaprak biti ve sinek gibi türler kuşlar tarafından tüketilir. Kuşların dışkıları da ağaçlar için son derece önemlidir. Son yıllarda yaşam alanlarının daralması, kirlenme, aşırı ve avlanma nedeniyle bir çok türü yok olmaktadır. Yürüttüğümüz bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında ormanlık alanlara kuş yuvalarını asmaya devam edeceğiz" dedi.

Genç Memur-Sen İl Başkan Yardımcısı Ömer Modalı ve il yönetimi, kuş yuvalarını ağaçlara astı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık