Ana Sayfa Urfa Haberleri O KADAR SORUN VARKEN TEK SORUNUMUZ GÖBEKLİTEPE

O KADAR SORUN VARKEN TEK SORUNUMUZ GÖBEKLİTEPE

Haliliye Belediye Meclisi, Aralık Ayı Olağan Toplantısı’nın ilk oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda oturumu yöneten Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Göbeklitepe’yi ve Haliliye’yi tüm dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Şanlıurfa Haliliye ilçesinin daha önemli sorunları varken konunun yine sosyal alanlara kayması garipsendi.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2014 Salı 07:43
O KADAR SORUN VARKEN TEK SORUNUMUZ GÖBEKLİTEPE

Şanlıurfa Haliliye belediyesi aralık ayı olağan toplantısı belediye başkanı Fevzi Demirkol başkanlığında gerçekleştirildi.  Toplantıda Göbekli tepe’ye vurgu yapılarak bu önemli tarihin tanıtılması gerektiğinin altı çizildi. Göbeklitepe’yi birleşmiş milletler üyesi 60 üyeye ulaştırmak istediklerini belirten Başkan Demirkol, Göbeklitepe’yi tanıtan bir kitapçığı da Afrika ülkelerine göndereceklerini sözlerine ekledi.

Belediye başkanı Demirkol’un gündeminde Şanlıurfa’daki nüfus artışı da vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 çocuk isteğinin aksine başkan Demirkol, nüfus artışının had safhada olduğunu söyleyerek, yasal olarak görevleri olmasa da genç nesle iş imkânı sağlama niyetinde olduklarını ifade etti. Demirkol, bunu gerçekleştirmenin yol haritasını da çizdi. Somut bir şeyler yapma noktasında ellerinden bir şey gelmeyeceğini vurgulayan Başkan Demirkol, bacasız sanayi olan Turizmi kullanacaklarını ve bu sayede iş adamlarını Şanlıurfa’yı çekeceklerini söyledi.

Haliliye Belediye Meclisinin konuştuğu ve karara bağladığı bu konular Haliliye sınırları içerisinde o kadar sorun varken, bu sorunları göz ardı etmesi olarak yorumlandı. Zira seçimin akabinde geçen süreye bakıldığında özellikle ak partili belediyelerin proje konusunda dişe dokunur bir şeyler yapmadığı genelde sosyal alanda bir şeyler yapmaya çalıştıklarını görebilmek mümkün.

Bunun doğru olduğunu sırrın küme evler mahallesinin hali, daha önce köy olan şehrin büyükşehir olmasıyla birlikte mahalleye dönüşen Çamlıdere’nin son hali ve daha ulaşamadığımız birçok yerleşim yerinin içinde bulunduğu durum açık ve net bir şekilde gösteriyor.

Her daim belediye meclislerinin çok önemli olduğunu ve bu mecliste konuşulan konuların Şanlıurfa’nın geleceğini ilgilendirdiğini, yetkililerin de bu önemli görevde vatandaş merkezli düşünmeleri gerektiğini birçok defa belirtmiştik. Gelin görün ki vatandaş sıkıntı içindeyken meclis, halen daha Göbeklitepe’yi nasıl pazarlarızın muhabbetini yapıyor. Bir kez daha ifade edelim, Göbeklitepe artık Türkiye’nin sorunudur, ülkeye mal olmuş bir konudur. Dolayısıyla turizm Bakanlığının kontrolündedir. Sizden önceki belediye başkanları bu konuyu ülkenin gündemine sokmayı başarmışlardır. Daha fazla konuşup gündem konusu yapmaya gerek yoktur. Asıl önemle üzerinde durulması gereken Haliliye merkez ve köy olan mahallerdeki sorunların üzerine gitmektir. Bu yapılırsa şu anda yapılan sosyal belediyecilik dışına çıkılmış ve her anlamda belediyecilik yapılmış olur. Vatandaşında sizden beklediği bu dur.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık