Ana Sayfa Urfa Haberleri O TEMİZLİK İŞÇİSİ TAKIM ELBİSEYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

O TEMİZLİK İŞÇİSİ TAKIM ELBİSEYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Şanlıurfa'da Ramazan Bayramının üçüncü günü sabah saatlerinde gördüğü bir şüpheli paketi polise bildiren belediyenin temizlik işçisi ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2012 Pazartesi 10:58
O TEMİZLİK İŞÇİSİ TAKIM ELBİSEYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, makamında kabul ettiği o temizlik işçisini tebrik etti. Bir süre temizlik işçisiyle sohbet eden ve şüpheli paketi nasıl fark edip polise nasıl bildirdiği konusunda bilgi alan Fakıbaba, büyük bir facianın önüne geçen o temizlik görevlisini takım elbise ile ödüllendirdi. Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Ekrem Temizbaş ile Fakıbaba’yı makamında ziyaret eden temizlik işçisi, büyük bir facianın önüne geçtiği için mutlu olduğunu söyledi.

Başkan Fakıbaba, belediye temizlik işçisinin gösterdiği hassasiyetten dolayı onu kutladığını ifade etti.

Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Ekrem Temizbaş ise geçtiğimiz ay Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü “Güvenli Toplum Huzurlu Gelecek” kapsamında Şair Nabi Kültür Merkezinde Belediye Temizlik İşçilerine verdiği seminerin faydası olduğunu belirtti.

Bu arada Gaziantepteki bombalı saldırının ertesi gün Şanlıurfa Belediyesi temizlik işçisi şehrin Yunus Emre Caddesinde şüpheli bir paket görmüştü. Durumu polise bildirmiş ve polis frekans kesici seyyar jammer cihazıyla olay yerine gelmişti. Bomba imha uzmanı özel kıyafetini giydikten sonra paketi incelemiş içerisinde amonyum nitrat karışımlı 2 kilogramlık parça tesirli bomba düzeneği olduğunu tespit etmişti. Polisin titiz çalışması ve temizlik işçisinin duyarı davranışıyla bombaya fünye bağlanarak patlatılmıştı. Hiç kimsenin burnu bile kanamadan Şanlıurfa büyük bir facianın eşiğinden dönmüştü.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık