Ana Sayfa Siyaset Öcalan: Amerika isterse bir günde çözer!

Öcalan: Amerika isterse bir günde çözer!

HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, Amerika'nın istemesi halinde Kürt sorununu bir günde çözebileceğini öne sürdü.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2016 Cuma 00:31
Öcalan: Amerika isterse bir günde çözer!

İmralı Cezaevi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken terör ögütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın yeğeni, HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, Kürt sorununun çözümünde sadece Türkiye'nin değil, diğer ülkelerinde rolü olacağını ileri sürdü.

Dilek Öcalan, dayısı Abdullah Öcalan'ın 17 yıldan bu yana bütün amacının Kürt sorununu barışçıl yollarla çözmek olduğunu da ileri sürerek, şöyle devam etti:

"Ancak, bu konuda kimse kendisine yanıt vermemiştir. Kürt sorununun çözümünde sadece Türkiye'nin değil, diğer ülkelerinde rolü vardır. Bakmayın şimdi seslerini çıkarmıyorlar, çünkü Kürt sorunundan kaynaklı yaşanan bu çatışmalarda onların da parmağı vardır.Amerika isterse bu sorunu bir günde çözer. Fakat istemiyorlar. Ölüm istiyorlar. 21'inci yüzyılda artık bu kabul edilemez. Ne Kürtler ne de diğer milletler bunu kabul edemez. Biz, yeni bir sürecin başlanmasını umut ediyoruz. Ama, şu anda Türkiye'deki hükümet sessiz, bu fırsatın değerlendirilmesi lazım, bu fırsat önemli bir fırsattır. Kürt halk önderi, adım atılması halinde bu sorunu 6 ayda çözebileceğini açıklamıştı. Kürt halkı, çözüm için mücadelesini sürdürüyor. Bu sesimizin Amerika'dan da duyulması ve Amerika'nın bu süreçte rolünü iyi oynamasını istiyoruz."

 

 

YORUMLAR
  • yorum2016-09-16 19:26:30A.hakan_63

    Menfaatimize olan bir şeyin neden biz çözmüyoruz da Amerika isterse 1 günde çözülüyormuş...Nereye kime hizmet ettğiniz belli...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık