Ana Sayfa Güncel ÖCALAN ÇIKACAK, MECLİS'E GİRECEK

ÖCALAN ÇIKACAK, MECLİS'E GİRECEK

''Öcalan Meclis'e girecek'' diyen Birand'ın yazısına çok acı yanıt..

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2012 Cumartesi 00:58
ÖCALAN ÇIKACAK, MECLİS'E GİRECEK
Uğur Dündar, Birand'ın Öcalan'la ilgili yazısını eleştirdi: "Bugün bunları söyleyenler bana göre Türkiye'nin realitesinden kopuk"

Öcalan yazısı iki usta gazeteciyi karşı karşıya getirdi. Mehmet Ali Birand bugünkü köşesinde okurlarını kızdırmak pahasına " Bir gün gelecek Öcalan hapisten çıkacak ve Meclis'e girecek" dedi. Uğur Dündar ise bu yazıya acı bir örnekle yanıt verdi.

Mehmet Ali Birand, bugünkü yazısına, 'Bunu duymak hoşunuza gitmeyecek, Bana kızacaksınız. Hatta fena halde kızacaksınız. Demediğinizi bırakmayacaksınız" diye başlayıp şunları söylemişti:ÖCALAN ÇIKACAK, MECLİS'E GİRECEK

Yine de sizlere bazı acı gerçekleri şimdiden anlatmak istiyorum. Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz fakat kendimizi hazırlamamızda çok yarar var. Bu ülkenin önünü tıkayan tek konu PKK terörü-Kürt sorunu ikilisidir. Ne yazık ki, bölge büyük bir karmaşa içinde.
Çözüm bulabilmek giderek zorlaşıyor. Buna rağmen çok kaba çizgilerine bakacak olursak, nereye doğru gittiğimizi görebiliriz. Aşağıda bulacağınız tahminlerin ne zaman gerçekleşeceğini bilemeyiz ancak görünen köy kılavuz istemez. Bu acı belki sizin için, ama bir gün Öcalan çıkaak cezaevinden, Meclis'e girecek. Hatta PKK isim değiştirerek bir parti olarak meclise girecek. Ne diyorsunuz buna?"
Habertürk'te Medya Kritik programına konuk olan Uğur Dündar, canlı yayında, meslektaşı Birand'ın yazısını değerlendirdi.

Dündar "Bugün bunları söyleyenler bana göre Türkiye'nin realitesinden kopuk insanlar. PKK terör örgütü Türkiye'de hemen hemen her kasabada, neredeyse her köyde şehit düşmesine sebep olmuş, şehit cenazesi gitmesine sebep olmuş, dünyanın gördüğü en eli kanlı, en acımasız terör örgütlerinden biridir. Ben terör örgütüyle Kürt sorununu birbirinden ayrı tutuyorum. Ayrıca yapılan araştırmalarda, Kürt vatandaşlarımıza BDP'nin eş başkanlarının isimleri soruluyor ve çok büyük bir oranda bu eş başkanların isimlerinin bilinmediği, BDP'ye oy veren seçmenlerin bile eş başkanların isimlerini bilmediği ortaya çıkıyor.


"ÖCALAN DENİNCE AKLIMA BU ANI GELİYOR"

Şimdi Abdullah Öcalan dendiğinde, Allah rahmet eylesin benim çok sevdiğim saydığım devlet adamı, Cumhurbaşkanı Turgut Özal bizi bir GAP gezisine görtürmüştü. Gezi yarıda kaldı, çünkü PKK bir köyü basmıştı ve katliam yapmıştı. Biz oraya gittik, öbek öbek kadınlar cesetlerin üzerine yığılmışlar ağıt yakıyorlar. Evler yanmış, hatta tavuklar horozlar tavanlara yapışmış ve fosil haline gelmiş, derken özal harekatçı polisler gazete kağıdına sarılmış bir şey getirdiler bana, açtım açtım bir şey gözükmüyor. Açtım açtım şu kadarcık bir bebek ayağı! Yani terör örgütü dendiğinde, Abdullah Öcalan dendiğinde benim gözümün önüne o geliyor.
Yıllar sonra bir gün olur mu olabilir, bir marjinal partinin başına geçebilir, ancak hiçbir zaman bütün Kürtlerin desteğini alamaz..
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star