Ana Sayfa Urfa Haberleri ÖCALAN: NEREDE BİR IŞİD VARSA SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ

ÖCALAN: NEREDE BİR IŞİD VARSA SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ

İmralı’da Abdullah Öcalan ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan, Öcalan’ın IŞİD ile sonuna kadar direnileceğini ve çözüm süreci için 15 Ekim’e kadar bekleyeceklerini söylediğini aktardı.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2014 Salı 12:19
ÖCALAN: NEREDE BİR IŞİD VARSA SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ

Abdullah Öcalan, kardeşi Mehmet Öcalan ile yaptığı görüşmede, Öcalan’ın Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile sonuna kadar direnileceğini ve çözüm süreci için 15 Ekim’e kadar bekleyeceklerini söylediğini aktardı.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ile İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde tutulan mahpuslarda Hakkın Alpan’ın kardeşi Hasan Alpan yakınları ile görüşmek üzere sabah saatlerinde gittikleri İmralı Adası’ndan döndü.

Dönüş sonrası Gemlik Jandarma Komutanlığı önünde basın mensuplarına açıklama yapan Mehmet Öcalan, ablası Havva Keser’in yaşamını yitirmesine ilişkin Öcalan ile yaptığı görüşmelerinde cenaze durumlarını değerlendirdiklerini ve ona göre netlik kazandığını söyleyerek, “Ailesi ve çocukları nerede isterse orada gömülecektir. Çocukları nerede isterse orada defnedilecektir. Ona bizim karışmaya hakkımız yoktur. Köye isterse köye götüreceğiz. isterse yaşadığı yere defnedeceğiz” dedi.

Mehmet Öcalan, PKK lideri Öcalan’ın, Kobani’ye yönelik saldırılarla ilgili IŞİD’e hiçbir taviz vermeyeceklerini belirterek “IŞİD’in olduğu yerde ve Kürtlerin yaşadığı bölgede nerede bir IŞİD varsa sonuna kadar direnilecek.” dediğini aktardı.

‘IŞİD’e karşı sonuna adar direnilecek’

Mehmet Öcalan’ın açıklamasına göre Öcalan’ın mesajı şöyle:

“Kobani’deki insanlarımız sonuna kadar direnecekler. IŞİD’in olduğu yerde ve Kürtlerin yaşadığı bölgede nerede bir IŞİD varsa sonuna kadar direnilecek. Sonuna kadar direneceğiz. IŞİD’e hiçbir taviz verilmeyecek. IŞİD yapay bir örgüttür. IŞİD’i destekleyen devletler veya hükümetler veya insanlar bu IŞİD yarın onlara da büyük bir sorun olacaktır. Hangi ülke IŞİD’i destekliyorsa en büyük zararı o ülkeye verecek. IŞİD’e sonsuza kadar direneceğiz. Halkımız direnmek zorundadır.

‘Çözüm için 15 Ekim’e kadar bekleriz’

“Oyalama taktiği ile bu işler çözülmez. Devlet kendi çıkarttığı yasaların gereğini yapması gerekir. Çözüm süreci deniliyor. Avukatlar, kaç seneden beri yanımıza gönderilmiyor. Avukatlar gelmiyorlar. Hem hukuksal hem uluslararası mahkemelerde AİHM’de davalarımız vardır. Bunun için neden avukatlar gelemiyor. Böyle bir çözüm yürüyebilir mi yani?’

“Çözüm için 15 Ekim’e kadar bekleriz. Gelen heyetlere aktarırız. Ondan sonra da yapacak bir şeyimiz kalmaz. Çözüm diye de bir şey yok yani. Müzakere diyorlar, müzakere diye bir şey de yok. Yapay bir yapıdır dedi. Artık buna dayanmıyoruz, yapacak bir şeyimiz de kalmamıştır. Ve kalmayacaktır da.”

Havva Keser’in cenaze töreni

Öcalan’ın cenazeye katılma talebi olacak mı sorusuna, “Hayır, normal bir cenazedir, 70 yaşındaki ablamızdır, emeği olan bir insandır” dediğini söyleyen Mehmet Öcalan, Öcalan’ın herhangi bir talepte bulunmadığını ifade etti.

Mehmet Öcalan, Dicle Haber Ajannsı’na yaptığı çıklamada ise Öcalan’ın Havva Keser için “Havva eskiden beri mücadelemize katkı sunmuştur. Arkadaşlarımızı evinde barındırmıştır. Elinden geldiği ölçüde o da mücadelemize destek vermiştir. Onun da katkısı olmuştur” dediğini söyledi.

Kaynak:imctv.com.tr

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star