Ana Sayfa Siyaset Öcalan Yeni Tarih Verdi

Öcalan Yeni Tarih Verdi

Abdullah Öcalan, Bdp desteğinde seçimi kazanan Hatip Dicle'ye ilişkin Ysk kararını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2011 Pazar 07:53
Öcalan Yeni Tarih Verdi
 Abdullah Öcalan, avukatlarıyla yaptığı son görüşmede 15 Temmuz'a kadar kendisiyle yapılan görüşmelerden somut bir şey çıkmaması halinde devrimci halk savaşının devreye gireceğini iddia etti. Öcalan, daha önce 15 Haziran'dan sonra kötü şeylerin olacağını belirtmiş o tarihe kadar adımlar atılmasını istemişti.

İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşme notları internet sitelerinde yayınlandı. Notlara göre  Abdullah Öcalan, bağımsızların meclisi 'boykot' kararını destekledi. 15 Temmuz'a kadar kendisiyle tekrar görüşüleceğini, bu görüşmede pratik adımların hayata geçiremeyeceği beyan edilirse devrimci halk savaşının devreye gireceğini söyledi.

Kendisiyle devlet adına yapılan görüşmelerin tartışma aşamasının bittiğini belirten Öcalan, görüşmelerin önemli, ciddi olduğunu, belli bir aşamaya geldiğini, görüşmelerin CHP, MHP ve kamuoyu tarafından merak edildiğini kaydetti. Öcalan, bundan sonra hükümetin yapılan bu görüşmeler konusunda karar vermesi gerektiğini belirtti ve hükümet kurulunca derhal demokratik çözümün ele alınmasını istedi. Türkiye'nin önünde iki yol olduğunu savunan Öcalan, bunları şöyle sıraladı: Demokratik anayasal çözüm, devrimci halk savaşı. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık