Ana Sayfa Güncel ÖCALAN’DAN 'AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASI' YASASINA TEPKİ

ÖCALAN’DAN 'AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASI' YASASINA TEPKİ

HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan Aile Bütünlüğünün korunmasına yönelik TBMM’de görüşülen 479 sayfalık rapora tepki göstererek “Türkiye’de uygulanan ve geçirilmeye çalışılan bu yasaların geçerlilik boyutu halk nezdinde hiçbir yeri yoktur" dedi.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2016 Cuma 15:58
ÖCALAN’DAN 'AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASI' YASASINA TEPKİ

Şanlıurfa’da çeşitli STK üyesi kadınlar, Topçu Meydanı'nda 'Taciz ve tecavüzlere hayır’ eylemi düzenledi. Mecliste görüşülen ‘Aile Bütünlüğünün Korunmasına’ yönelik yasaya tepki gösteren kadınlara destek veren HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, çıkarılacak yasanın halk nezdinde hiçbir yerinin olmadığını ifade ederek şunları söyledi:


"Şu an Türkiye siyaseti açısından bakacak olursak bu gün bahsettiğimiz çocuk istismarı temel alınırsa birçok alanda şu an halk istismar ediliyor, halk yok sayılıyor ve bir şekilde zulme tabi tutuluyor. Ülkenin ve bizlerin geleceğini belirleyen temel amacımız ve temel istikrar sağlayıcı gücümüz çocuklarımızdır. Çocuklarımıza yönelik yapılan bu tür istismarlara göz yummak, bu tür istismarların üzerini kapatmak elbette ki hiç kimseye yakışmayan bir durumdur.

Türkiye’de uygulanan ve geçirilmeye çalışılan bu yasaların geçerlilik boyutu halk nezdinde hiçbir yeri yoktur. Ama şu an hükümet çoğulculuğa dayanarak aslında sayısal çoğunluğa dayanarak insanlar hakkında karar verebilmeyi, aile bütünlüğünü, sağlama adı altında karar verme yetkisine ne yazık ki sahiptir. Ama bu karar yetkisinin hiçbir geçerliliği halk nezdinde olmayacaktır."HDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına da değinen Öcalan, müzakere yeniden başlanılması gerektiğini belirterek şöyle dedi:

"Dokunulmazlıkların ortadan kaldırılması ve milletvekillerinin kürsü dokunulmazlığının dışındaki bütün dokunulmazlıklarının kaldırılmasının antidemokratik olduğunu belirtmek istiyoruz. Eğer bir milletvekili halkının taleplerini dile getiremeyecekse, halkının söylemlerini kürsüde ve alanlarda dile getiremeyecekse o zaman milletvekilliğinin hiçbir anlamı ve gerekliği kalmıyor. Bu gün yargılanan bütün arkadaşlarımız konuşmaları ve ifade etmiş oldukları söylemlerinden dolayı yargılanıyorlar. Bu yargılamaları hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Biz daha önce belirttiğimiz gibi halkın iradesini asla teslim etmeyeceğiz. Halkın iradesini yargılamalarına da asla izin vermeyeceğiz."

DHA

YORUMLAR
  • yorum2016-05-27 16:13:06ALİ

    yıllardır o kadar çocuğu anasından babasından ailesinden ayırıp dağa kaçırdınız kız çocuklarına dağda tecavüz ettiniz yetmedi bomba koyup şehirlerde patlattınız o kadar asker polis korucu şehit ettiniz çocukları yetim eşleri dul kaldı şimdi çıkmış cinayet önlensin diyor köpek yavrusu ölsün lan gebersin kökünüz kuruyana kadar ölümler devam etsin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star