Ana Sayfa Urfa Haberleri Öcalan'la Yapılan Görüşmeler Kamuoyuna Açıklanmalı

Öcalan'la Yapılan Görüşmeler Kamuoyuna Açıklanmalı

BDP'liler, Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünü basın açıklaması ile protesto etti.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2013 Salı 14:18
Öcalan'la Yapılan Görüşmeler Kamuoyuna Açıklanmalı

BDP'liler, Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünü basın açıklaması ile protesto etti. BDP il yöneticilerinden Abdurrahman Pişkin, 14 yıl önce uluslararası komplo ile Türkiye'ye getirildiğini iddia etti Abdullah Öcalan'ı, Kürt sorununun çözümünün adresi olarak gösterdi ve onunla yapılan görüşmelerin kamuoyuna açıklanmasını istedi.

Öcalan'ın 15 Şubat 1999 tarihinde yakalanışının 14'üncü yıldönümü Şanlıurfa'da BDP üyeleri tarafından protesto edildi. Ellerinde, '15 Şubat Uluslararası Komplosunu Kınıyoruz' yazılı pankart taşıyan 150 kişilik grup adına gazetecilere açıklama yapan BDP İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Pişkin, 'Sayın' dediği Öcalan'ın 14 yıldır Kürt sorununun çözümü için çalıştığını ifade etti. Öcalan'ın 2 yıldır avukatları ile görüştürülmeyip ağır tecrit koşullarında yaşadığı iddiasında bulunan Pişkin şöyle konuştu:

"Türkiye barışı için önemli çalışmalar yapan Sayın Öcalan, 2 yıldır avukatlarıyla görüştürülmeyip, ağır koşullar altında yaşamaktadır. Oslo görüşmeleriyle başlayan barış sürecinde, Öcalan'ın muhatap alındığıBaşbakan Erdoğan kendisi açıkladı. Ak Parti hükümetinin Sayın Öcalan ile yapılan görüşmeleri kamuoyu ile paylaşması gerekmektedir. Kürt sorunu, Sayın Öcalan ile masaya yatırılıp müzakere edilmeden çözülmeyecektir. Bizler BDP il örgütü olarak Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yollarla çözülmesi ve müzakerelerin devamı için Sayın Öcalan'ın derhal serbest bırakılmasını istiyor ayrıca 15 Şubat uluslararası komplosunu lanetliyoruz."

Kalabalık basın açıklamasını ardından alandan ayrıldı.

 

 

DHA

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star