Ana Sayfa Urfa Haberleri Öğrenciler “Tarihe Yolculuk Turu” Yaptı

Öğrenciler “Tarihe Yolculuk Turu” Yaptı

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler 'Tarihe Yolculuk Turu'na katılarak, kentin tarihi ve turistik ören yerlerini gezdiler.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2011 Cumartesi 22:09
Öğrenciler “Tarihe Yolculuk Turu” Yaptı
Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa Fen Lisesi öğrencileri, Şanlıurfa Belediyesi’nce organize edilen 'Tarihe Yolculuk Turu'na katılarak, kentin tarihi ve turistik ören yerlerini gezdiler.

       
Her yıl geleneksel hale getirilen "Tarihe Yolculuk Turları"nın bu yıl ilki, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik gerçekleştirildi.


       
Belediyeye ait 3 otobüs ve turizm kokartlı rehberler eşliğinde Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın bizzat uğurladığı öğrenciler, kentin tarihi, kültürel ve turistik değerlerini yerinde görerek tanıma imkânı buldular.


      
Türkiye’nin değişik kentlerinden gelerek Şanlıurfa Fen Lisesi’nde eğitim ve öğretim gören yaklaşık 100 öğrenciye, Tarihe Yolculuk Turu kapsamında Harran, Bazda Mağaraları, Hanel Barur, Şuayb Şehri, Soğmatar v.b ören yerleri gezdirildi.


    
Turlara katılan öğrenciler, böyle bir geziye katıldıkları için oldukça mutlu olduklarını ifade ederek kendilerine bu imkânı sunan Belediye Başkanı Fakıbaba’ya ve ekibine teşekkür ettiler.


    
Tarihe Yolculuk Turu’nda öğrencilerin yemekleri ise Şanlıurfa Belediyesi tarafından kumanya şeklinde ücretsiz olarak karşılandı. 
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık