Ana Sayfa Eğitim ÖĞRENCİLER, UKÜ VE KKTC’Yİ TANIYOR

ÖĞRENCİLER, UKÜ VE KKTC’Yİ TANIYOR

UKÜ’nün yeni öğrencileri Oryantasyon Günleri ile Ada’yı ve Üniversite’yi yakından tanıyacak.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2011 Pazartesi 13:49
ÖĞRENCİLER, UKÜ VE KKTC’Yİ TANIYOR
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde (UKÜ), 23 – 25 Eylül tarihleri arasında, yeni öğrencilere yönelik Oryantasyon Günleri düzenledi. UKÜ, Oryantasyon Günleri çerçevesinde 2011 – 2012 Akademik Yılı’na kayıt yaptıran öğrencilerine üniversite yaşamı ile KKTC’yi tanıtmak ve öğrencilerin yeni eğitim hayatlarına iyi bir motivasyonla başlamalarını sağlamak amacıyla geniş çaplı etkinlikler hazırladığını duyurdu.

 

UKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Adalıer, yeni akademik yılın başlamasıyla birlikte üç gün sürdü. Oryantasyon Günleri’nde bilgilendirme toplantılarının yanı sıra, KKTC tanıtım gezileri ve sosyal etkinliklerin de yer aldığını söyledi. KKTC tanıtım gezilerinde Kıbrıs Türk Rehberler Birliği’nden profesyonel turist rehberlerinin de bulunacağını belirten Adalıer, bu rehberler eşliğinde Lefkoşa, Gazi Mağusa ve Girne gibi şehirleri ve bu bölgelerde bulunan tarihi ve kültürel zenginliklerin tanıtıldığını aktardı.

 

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Adalıer, düzenlenen tanıtım gezileriyle Türkiye’nin değişik illerinden ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerin öğrenim gördükleri Kuzey Kıbrıs’ı yakından tanıma ve ülke insanları ile kaynaşmalarının sağlandığını ifade etti. Adalıer ayrıca öğrencilere Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde faaliyet gösteren öğrenci merkezleri ile ilgili detaylı bilgileri içeren broşürler de takdim edildiğini kaydetti.                                      

 

Bu arada UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda yeni öğrencilere genel bir bilgilendirme yapılacak. Bilgilendirme toplantısının ardından öğrencilere kampüs gezdirilecek ve üç gün boyunca Kuzey Kıbrıs tanıtım gezileri yanı sıra öğrenciler için konserler ve partiler düzenlenecek.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık