Ana Sayfa Urfa Haberleri ÖĞRENCİLERE KÜTÜPHANE TAVSİYESİ

ÖĞRENCİLERE KÜTÜPHANE TAVSİYESİ

Şanlıurfa İl Kütüphane Müdürü Halil İstemi, öğrencilerin sömestri tatilini kütüphanede geçirmelerini, zamanlarını boşa harcamamalarını tavsi etti.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2014 Cumartesi 13:19
ÖĞRENCİLERE KÜTÜPHANE TAVSİYESİ

Kütüphane Müdürü İstemi, özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte kütüphaneler olan ilginin azaldığını fakat kütüphane çalışanları olarak öncelikle gençleri olmak üzere her yaşta insanı buraya gelmeleri için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Öğrencilere de tavsiyelerde bulunan İstemi, şunları söyledi:

"Sömestr tatili, gençleri buraya geçmek için iyi bir fırsat. Gençlerin zamanlarının büyük birçoğunu bilgisayar, televizyon ve benzeri şeylerin başında geçireceğine buralara gelmeleri onlar için çok daha faydalı olur. Tabi burada ailelerin etkisi çok büyüktür. Anne ve babalar çocukları kütüphane konusunda teşvik etmeliler. Özellikle son yıllarda kütüphanelerde yaptığımız yenilikler ile çocuklarını çok rahat bir şekilde buraya gönderebilirler. Bu yeniliklerin başında SODES işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz çocuk kütüphanesi ve etüt salonu geliyor."

Kütüphanede 36 bin eserle yaklaşık 8 bin üyelerine hizmet verdiklerini de hatırlatan İstemi, "Özellikle üç yıl öncesine oranla yıllık 3 bin kitap alınırken bu sayı son yılda 42 bin civarında ve buda okumanın düşük olduğu Şanlıurfa'da sevindirici bir durum. Kurum olarak kitap alımlarında okuyucuların isteklerini dikkate alarak alım yaptığımızdan dolayı da birçok okuyucuyu memnun ediyoruz. Tabi bunların yanında yine SODES iş birliği ile yaptığımız gezici kütüphanemizde hizmet vermeye devam ediyor" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star