Ana Sayfa Urfa Haberleri ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 250 öğrenciye trafik konulu panel düzenlendi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2013 Cuma 11:34
ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Şanlıurfa Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleşen seminerde 40 ilk ve orta okuldan 250 öğrenci ve yöneticiye, ‘Trafik Güvenliği ve Okul Geçit Görevlisi’ eğitimi verildi.
Seminerde konuşan Trafik Denetleme Şube Müdürü Dr. Yavuz Özbaran, “Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarının yüzde 20’si yaya kazalarında meydana gelmektedir ve yüzde 22 kazaların yüzde 14’nü de çocuklarımız oluşturmaktadır. Maalesef yılda 10 bin üzerinde çocuğumuz hayatını kaybetmektedir. Bu çok kötü bir durumdur. Özellikle okul çıkışındaki çocuklarımız kazalara neden oluyor. Özellikle okul çıkışında çocuklarımız ağır davrandıkları için kazalara yol açmaktadır. Bunun içinde Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından okul geçit görevlileri formülü ortaya çıkardılar. Bu geçit görevlileri trafik memurları gibi sahada okul giriş çıkışlarında öğrencilerimiz için araçları durdurup rahat bir şekilde karşıdan karşıya geçmelerini sağlayacaklar. Ayrıca trafik memurları gibi ceza kesme işlemlerini de yapabileceklerdir. Kurallara uymayan sürücülere ceza kesebileceklerdir” dedi.

Panelde söz alan Başkomiser Zafer Karadirek ise şunları söyledi:

“Alınacak tedbirler ve gönüllerin desteğiyle Okul çevrelerinde daha fazla trafik kazasının meydana gelmemesi için mücadele edilecektir. Çocuklarımız bizim için çok değerlidir. Bunun içinde gerekli tedbirleri alıyoruz. Ailelerin ve Okul yöneticilerinin yapacağımız uygulamalara destek vermesini istiyoruz.”

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star