Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Ögrencilere Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtılacak

Ögrencilere Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl olduğu gibi bu yılda ilk, orta, liselerde okuyan öğrencilere ücretsiz ders ve çalışma kitabı dağıtımı yapacak.

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2013 Cuma 06:54
Ögrencilere Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtılacak

Ücretsiz ders kitabı dağıtım projesi kapsamında Şanlıurfa'da 2013-2014 eğitim-öğretim yılında ilk, orta ve liselerde okuyan öğrencilere yaklaşık 2 milyon 989 bin 283 adet ücretsiz ders ve çalışma kitabı dağıtılacak. Proje kapsamında öğrencilere ders kitaplarının yanı sıra çalışma kitapları ile öğretmenlere de kılavuz kitapları verilecek.

Kitap dağıtım deposunda incelemede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, burada yaptığı açıklamada, "Kitap dağıtımına plan ve program dahilinde hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Okullarımıza ulaştırılan kitaplar personel tarafından poşetlenerek hazır hale getirilecek. 2013-2014 eğitim öğretim sezonu başlamadan kitap dağıtımı bitirilecek ve 16 Eylül tarihinde başlayacak olan eğitim ve öğretim sezonu öncesi okullara kitaplar ulaştırılmış olacak. Okul idarecilerimiz ve velilerimiz bu yönde rahat olsunlar. İlk ders zili çaldığında ders kitapları öğrencilerin sırasında hazır olacaktır. Ayrıca ders kitapları poşetlenmiş bir şekilde öğrencilerimizin oturdukları sıralarda olacak ve kendilerine takdim edilecek Ücretsiz ders kitabı dağıtım projesinde toplam 50 işçi yer alarak 6 kamyon ile gece gündüz demeden kitapları okullara ulaştırmaya çalışıyoruz" dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık