Ana Sayfa Eğitim Öğretmen Atamaları İçin Başvurular Bugün Başladı

Öğretmen Atamaları İçin Başvurular Bugün Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran 2011 tarihinde yapılan kadrolu öğretmen ataması kapsamında sözleşmeli öğretmenlerden boşalan ve halen boş olan toplam 6 bin 575 kadroya öğretmen atayacak

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 13:14
Öğretmen Atamaları İçin Başvurular Bugün Başladı
Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran 2011 tarihinde yapılan kadrolu öğretmen ataması kapsamında sözleşmeli öğretmenlerden boşalan ve halen boş olan toplam 6 bin 575 kadroya öğretmen atayacak.

Başvurular, Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu çerçevesinde, 2009 ve 2010 KPSS puanına göre, ilk atama çeşidiyle başlarken başvurular 4 Temmuz 2011 tarihine kadar elektronik ortamda alınacak.

Öğretmen atamaları 6 Temmuz 2011'de yapılacak ve ataması yapılan öğretmenler, 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek.

35 branşta ataması yapılacak öğretmenler arasında en çok başvurunun alınacağı branş 2 bini aşkın kişiyle sınıf öğretmenliği olurken onu yaklaşık bin kişiyle okul öncesi eğitim takip ediyor.

Atama yapılacak iller arasında Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van yer alıyor.

Bu arada atamaların taban puanıyla yapılacağı belirten bakanlık yetkilileri, bazı branşlarda taban puanın sıfır olduğunu bu branşlara adayların, KPSS'den aldıkları puanların yüksekliğine göre sıralanıp, belirlenen kontenjan dâhilinde atamanın yapılacağını açıkladılar. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Atanamayan öğretmenler çareyi özel derste buluyor

Atanamayan öğretmenler çareyi özel derste buluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık