Ana Sayfa Urfa Haberleri Öğretmenevi Çalışanları Grev İlanı Astı

Öğretmenevi Çalışanları Grev İlanı Astı

Viranşehir Öğretmenevi çalışanları, sendikal haklarının verilmediğini iddia ederek, öğretmenevinin ön kapısına grev ilanı astı.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2013 Salı 13:16
Öğretmenevi Çalışanları Grev İlanı Astı

Viranşehir Öğretmenevi çalışanları, sendikal haklarının verilmediğini iddia ederek, öğretmenevinin ön kapısına grev ilanı astı.

Öğretmenevi çalışanları, yaklaşık 3 ay önce işten çıkarılan 2 işçinin hakkı ve kendi sendikal haklarının verilmesi için grev ilanı astı. Öğretmenevinde Hak-İş'e bağlı sendika olan Otel, Lokanta, Eğlence Yerleri İşçi Sendikası (OLEYİŞ) Gaziantep Bölge Sorumlusu Hüseyin Boztaş tarafından yapılan basın açıklamasında, "BaştaViranşehir Milli Eğitim Müdürü olmak üzere öğretmenevi sorumlusu bizi greve mecbur etmiştir. Biz grev hakkımızı kullanmamak adına elimizden gelen her şeyi yaptık. Ama İlçe Milli Eğitim Müdürü bir türlü anlaşmaya yanaşmamıştır. Biz de son çare olarak öğretmenevi ön kapısına grev ilanı asmak zorunda kaldık" dedi.

Öğretmenevinde daha önce 6 işçi çalıştırılırken, bunlardan 2 kişinin işletme zarar ediyor gerekçesiyle işten çıkarıldığı, işten çıkarılan bu işçilerin de haklarını mahkemede aradığı belirtilirken, mevcut işçiler ise, bağlı bulundukları sendika yetkilisi ile sendikal haklarını aramış ama anlaşma sağlayamamışlardı. Yapılan son görüşmelerde netice vermeyince işçiler grev ilanı astı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star