Ana Sayfa Eğitim ÖĞRETMENLER ALAN TARAMASI YAPACAK

ÖĞRETMENLER ALAN TARAMASI YAPACAK

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ in himayelerinde başlatılan Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılması ve Kız Çocukların Okullaşması projesi kapsamanda İlimizde görev yapan Okul Öncesi Öğretmenlerine yönelik DSİ konferans salonunda yılsonu değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda okul öncesi eğitim her yönüyle tartışıldı, önümüzde ki eğitim-öğretim yılı yapılacak çalışmalar planlandı.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2011 Perşembe 16:16
ÖĞRETMENLER ALAN TARAMASI YAPACAK
Düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ile il genelinde okul öncesi branşında görev yapan öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantı öncesinde Drama Eğitim alan öğretmenler MİM gösterisi sundular. Katılımcılardan bolca alkış alan MİM gösterisinden sonra konuşmasına başlayan Milli Eğitim Müdürü Hanifi ŞAHİN “geçen yıl Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan okul öncesi eğitiminin arttırılması kampanyasının sonuçlarının alınmaya başlandığını ve çalışmalarda emeği geçen bütün okulöncesi öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi.

Şahin “ Okul Öncesi çağına gelmiş tüm çocuklarımızın okula ulaşabilmesi için hiçbir engeli kabul etmiyoruz. Geçtiğimiz yıl yapılan Eğitimde Gönül Seferberliği kampanyasına çok olumlu sonuçlar alındığını, başta Sayın Valimiz Nuri Okutan olmak üzere, ilgili tüm kişi ve kurumların olağanüstü çabalarıyla çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirtti. Şahin,” Gerekirse öğretmenlerimiz kendi sorumluluk bölgelerinde kapı kapı dolaşarak alan taraması yapacak, velilerle birebir görüşmelerde bulunacaklar. Eğitimde çözülemeyecek sorun olmamalıdır. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için elbirliğiyle, imece usulüyle çalışıp, çaba göstermeliyiz.” Dedi.

Toplantının son bölümünde öğretmenler ve okul yöneticileri, karşılaştıkları sorunlarla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin’e çeşitli bilgiler verdiler. Şahin” Okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin ilettikleri hususları tek tek not aldık. Belirttiğiniz hususların en kısa sürede çözülmesi için gerekenler yapılacaktır ve mutlaka üstesinden geleceğiz.” dedi. (ajansurfa.com)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık