Ana Sayfa Eğitim Öğretmenlerin Cazibe Merkezi

Öğretmenlerin Cazibe Merkezi

Vali Vahdettin Özkan Başkanlığında 2011 yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2011 Salı 10:08
Öğretmenlerin Cazibe Merkezi
(GAPHA)Şırnak Valiliğinde yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Vekili Mahmuthan Arslan ilçe ve belde belediye başkanları, kaymakamlar, Karayolları, DSİ bölge müdürleri ile tüm kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Özkan: “ Bu yıl üçüncüsü yapılan toplantıda, kamunun yapmış olduğu hizmetlerin hangi aşamalarda olduğunu, daha önceki toplantıda gündeme alınan başlıkların geçen süre içerisinde hangi gelişmeleri gösterdiğini değerlendirme fırsatı bulacağız. Yapılan ve yapımı süren projelerde kurumların karşılaştıkları sorunlarda çözüme yönelik görüş alışverişinde bulunarak kurumlar arası koordinasyonun sağlanmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.” dedi.  
Vali Özkan; “Şırnak’ta özellikle 2011-2012 eğitim öğretim döneminde eğitim alanında büyük yatırımlar gerçekleştirilecek, bunların arasında en büyük proje ise kırsal alanda görev yapan öğretmenlerimizin barınma ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olarak 40 ayrı noktada yapımı gerçekleştirilecek olan toplam 360 adet lojman,bu lojmanlar için ödenek ayrıldığı ayrıca İl Özel İdaresi gelirlerinden faydalanarak yapılan lojmanların demirbaş ihtiyaçları karşılanacak böylelikle göreve başlayan öğretmenlerimiz sadece bavullarını alarak görev yerlerine gidebilecekler.” dedi.

Vali Özkan’ın konuşmasının ardından toplantıya geçildi. Toplantıda; Karayolları Bölge Müdürlüğü, DSİ Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen projeler hakkında bilgiler verildi. Toplantı gündemine paralel olarak kurumlar, karşılaşılan sorunları muhatap kurumlara ileterek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. İlçe ve belde yöneticileri ise; bölgelerinde yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alma fırsatı elde edip, gerçekleşmesini istedikleri projeler ile ilgili kurum yöneticilerine taleplerini ilettiler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star