Ana Sayfa Urfa Haberleri Okul Spor Faaliyetleri Konulu Toplantı

Okul Spor Faaliyetleri Konulu Toplantı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa merkezinde görev yapan beden eğitimi öğretmenlerine okul spor faaliyetleri ile ilgili toplantı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2013 Cumartesi 11:23
Okul Spor Faaliyetleri Konulu Toplantı

Milli Eğitim konferans salonunda düzenlenen toplantı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız başkanlığında gerçekleşti. Okul spor faaliyetlerinde diğer illere göre en geride olduklarını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, “İlimizde yaklaşık 600 bin genç, okul spor faaliyetleriyle daha aktif duruma geçirilebilir. Burada en büyük görev siz beden eğitimi öğretmenlerine düşüyor. Okul sporlarında bu yıl Atletizm, Badminton, Basketbol, Futbol, Futsal,Güreş, Halkoyunları, Hentbol, Satranç, Taekwondo, Judo, Kros, Tenis, Masa Tenisi, Voleybol ve Karate gibi 16 branşta müsabakalar yapılacaktır” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, ‘‘Bu şehrin spor noktasındaki havasını hep beraber daha üst noktalara taşıyabiliriz. İl Müdürlüğü olarak bizim bir hedefimiz var; Şanlıurfa’yı spor şehri yapmak. Bunu siz beden eğitimi öğretmenlerinin desteği olmadan başaramayız. Özellikle Sayın Valimiz Celalettin Güvenç’in ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu’nun destekleriyle okullarımıza spor malzemeleri dağıtıyoruz. Sporu seven bir Vali ve sporu seven İl Özel İdare Genel Sekreterimizin ve tabii ki sizlerle bu Şanlıurfa’da spor adına çok büyük işler başarabiliriz” şeklinde konuştu.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star