Ana Sayfa Urfa Haberleri OKUL,ANADOLU ADINI UNUTUNCA!

OKUL,ANADOLU ADINI UNUTUNCA!

Şanlıurfa'da Sağlık Meslek Lisesi olarak Bilinen Hacı Bozan Bozanoğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin 72 kız öğrencisi "Anadolu" Kurbanı oldu.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2014 Cuma 15:27
OKUL,ANADOLU ADINI UNUTUNCA!

Okulun Anadolu Sağlık Meslek lisesi olmasına rağmen  ÖSYM sınavlarında "Anadolu" Yazmaması iddiası karşısında 72 kız öğrenci mağdur olduklarını öne sürerek Milli eğitim Müdürlüğü bahçesinde aileleriyle birlikte basın açıklaması yaparak tepki gösterdiler.İddiaya göre Okul'un 2 yıl öncesine kadar düz lise olması ve 2 yıldır Anadolu lisesi olarak olduğu fakat Sınavlarda öğrenciler düz lise mezunu oldukları ortaya çıkması üzerine duruma tepki gösteren öğrenci ve veliler Milli eğitim Müdürlüğünde tepki göstererek sorumluların açığa alınmasını istediler.Yıllardır gece gündüz çalışıp alın terleriyle yüksek puan aldıklarını söyleyen öğrenciler Üniversiteye şuan geçiş yapamadıklarından yakındılar.470 puanla okul birincisi olan Öğrencilerden Ebru Kılıç,mağdur olduklarını belirterek yetkililerden konuyla ilgili yardım istediler.

Yapılan bu yanlışlıkla dikey geçiş hakkı bulunan sağlık meslek lisesi öğrencilerinin üniversiteye yerleşememesine neden oldu. Okul birincisi de dahil 69 öğrenci, puanları yüksek olmasına rağmen herhangi bir üniversiteye yerleşemedi.


Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile görüşen öğrenci ve velileri, yapılan yanlışlığın bir an önce giderilmesini istedi. Öğrenci velileri ise yapılan hatadan dolayı okul yönetimine sitem etti. Veliler ‘‘Okulun ismini bilmeyen biri nasıl müdür oluyor’’ diyerek tepkilerini dile getirdi.

Öte yandan Milli eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık