Ana Sayfa Eğitim "Okullar Hayat Olsun"

"Okullar Hayat Olsun"

Şanlıurfa'da, "Okullar Hayat Olsun" projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2012 Pazartesi 03:35

Şanlıurfa'da, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği ve katılımcı gönüllü belediyeler işbirliğinde hayata geçirilen "Okullar Hayat Olsun" projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Endüstri Meslek Lisesi'nde düzenlenen toplantının açılışında yaptığı konuşmada,, projenin hayata geçirilmesiyle birlikte öğrencilerin eğitim ve öğretim saatleri dışında da sosyalleşmesine olanak sağlayacağını söyledi.

Projeyle birlikte okulların yetişkinler için "hayat boyu öğrenme merkezi" haline geleceğini ifade eden İlci, şunları kaydetti:

"İlimizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren tüm okulların eğitim, öğretim saatleri dışında hafta sonlarında ve yaz aylarında boş zamanlarını değerlendirebilecek, derslikler, kütüphaneler ve bilgi teknolojisi sınıfları açılacak. Okul bahçelerinin belediyelerle işbirliği yaparak çevrenin hizmetine açılması hedefliyoruz. Okullar öğrenciler ve yetişkinler için birer hayat boyu öğrenme merkezi olacak."

Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe de, yıllardır eğitim projelerine ciddi destek sağladıklarını belirterek, bir şehrin gelişmesinde fiziki değişiminin yanı sıra sosyal projelerle de adından söz ettirmesi gerektiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından, projenin tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık