Ana Sayfa Urfa Haberleri OKULLARIN ‘TEK MAĞAZA’ YÖNLENDİRMESİNE VALİ VE MÜDÜRDEN TEPKİ!

OKULLARIN ‘TEK MAĞAZA’ YÖNLENDİRMESİNE VALİ VE MÜDÜRDEN TEPKİ!

Vali Celalettin Güvenç, dün yeni eğitim öğretim yılında öğrenci, öğretmen ve aile birliğini sağladıkları zaman eğitimde başarının gelebileceğini hatırlatırken, bu birliği daha başındayken çatırdatacak haber okullardan geldi.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2011 Salı 10:20
OKULLARIN ‘TEK MAĞAZA’ YÖNLENDİRMESİNE VALİ VE MÜDÜRDEN TEPKİ!
ali Celalettin Güvenç, dün yeni eğitim öğretim yılında öğrenci, öğretmen ve aile birliğini sağladıkları zaman eğitimde başarının gelebileceğini hatırlatırken, bu birliği daha başındayken çatırdatacak haber okullardan geldi. Belirlenen formaların tek mağazalarda satılması ve kalitesiz olmasına rağmen fiyatların 100 TL’yi bulması tepkilere neden oldu.

‘2011 – 2012 Eğitim Öğretim Yılı Başlama Töreni’nde bir gazetecinin okul çıkışında velilerin öğrenci formalarının yüksek fiyatla satıldığı konusunda şikayetlerin olduğunu dile getirmesi üzerine Vali Güvenç, forma konusunun bütün illerde zaman zaman şikayet konusu olduğunu belirterek, "Formalar belirli yerden alınıyor diye iddia edilir, niye zorunlu diye iddia edilir, Şanlıurfa için söylemiyorum. Forma konusunda genelde bir sıkıntımız olduğunu düşünüyorum. Umarım önümüzdeki dönemde bunu çözeriz, rahatlatırız" dedi.

Açıklama esnasında gazetecilerin 100 TL’yi bulan fiyatların bulunduğunu belirtmesi üzerine itiraz eden İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, kurumunun hem tek mağaza ile anlaşılmasına hem de 100 TL’yi bulan fiyatlara karşı olduklarını söyledi.

İpekyol’a konuşan Şahin, okul idarecilerinin mağazalarla anlaşma yaptığına dair tek bir belge veya şikayetin kendilerine yapılması halinde derhal gereğini yapacaklarını ifade ederek, mağdur olduğunu ileri süren vatandaşların kurumlarına başvurmalarını istedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık