Ana Sayfa Güncel Öldürülen El Kaide Üyelerinden İkisi Siverek’li çıktı!

Öldürülen El Kaide Üyelerinden İkisi Siverek’li çıktı!

Suriye’de öldürülen 18 kişiden ikisinin Urfa’nın Siverek ilçesine bağlı Narlıkaya köyünden oldukları ve cenazelerinin halen Til Halef’te bekletildiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2013 Cuma 17:53
Öldürülen El Kaide Üyelerinden İkisi Siverek’li çıktı!

Rasulayn’abağlı Til Halef bölgesinde üstlenen En Nusra üyelerine yönelik dün akşam saatlerinde Halk Savunma Birlikleri’nin (YPG) yapmış olduğu eylemde öldürülen 18 kişiden ikisinin Urfa’nın Siverek ilçesine bağlı Narlıkaya köyünden oldukları ve cenazelerinin halen Til Halef’te bekletildiği bildirildi.

Narlıkaya köyünden yaklaşık yirmi gün önce de Rasulay’na gönderilen El Kaideüyelerinden Zeynel Geneler ile geçen hafta da Yakup Şenateş’in öldürüldüğü ve köyünde taziye kurulduğu, cenazesinin ise halen Arap bölgesinde bulunduğu öğrenildi.

Dini duyguları istismar edilerek Suriye’de kardeş kavgasına gönerilen ve özellikle de Kürtlere karşı savaştırılan gençlerin Kuzey Kürdistan’lı olması ise ayrıca bir üzüntü kaynağı. Türkiye istihbaratının yönlendirmesi ve yol göstermesiyle Suriye’ye geçen ve kardeş kavgasında yaşamını yitiren yüzlerce genç bulunmaktadır. Bu gençlerin Hani, Bingöl, Siverek hattından seçilmesi ise “Kürdü Kürde Kırdırtma” politikasının bir sonucu olarak kabul ediliyor.

İleriki süreçte bu konunun Türkiye’yi uluslararası arenada ciddi olarak zorlayacağı anlaşılmaktadır. Çünkü, PYD veya Kürt Cephesi’ne ait savaşçıların Türkiye’de tedavileri mümkün değilken, En Nusra ve diğer gruplara mensup savaşçıların Türkiye’de tedavi eidldiği, her türlü lojistik desteği Türkiye’den sağladığı bilinmektedir. Bu da Türkiye’nin Kürt karşıtı politikasının en bariz örneği olarak görülmektedir.

 

 

kaynak: gazeteipekyol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star