Ana Sayfa Dünya ÖLEN TÜRK HACI ADAYI SAYISI 7'YE YÜKSELDİ  

ÖLEN TÜRK HACI ADAYI SAYISI 7'YE YÜKSELDİ  

Kabe'deki vinç kazasında ölen 107 kişinin kimlik tespitleri için çalışmalar sürerken hayatını kaybeden Türk hacı adayı sayısı 7'ye yükseldi.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2015 Pazar 11:44
ÖLEN TÜRK HACI ADAYI SAYISI 7'YE YÜKSELDİ
 

Kabe'deki vinç kazasında ölen 107 kişinin kimlik tespitleri için çalışmalar sürüyor. Hayatını kaybeden Türk hacı adayı sayısı 4'ten 7'ye yükseldi. Sayının artabileceğinden endişe ediliyor. 

Hayatını kaybeden Türk hacı adaylarının isimleri şöyle:

Kadir Gökmen /Diyanet İstanbul 5. kafile

Ramazan Özemn /Diyanet İstanbul 5/3 Kafile: Tekirdağ

Şükrü Karatepe /Ref-Tur ortaklarından ticari ve vize ile gelmiş

Erol Karaağaçlı /Daha önce eşi öldüğünü bildirmişti, Trabzonlu Safir Turizm

Süleyman Eskiler / Ticari vize ile gitti, Nuri doğan Turizm

Yusuf Alcı /Belçika Desti Travel

Kabe'deki vinç kazasından sonra Mina’daki Muaysım Hastanesi Morgu’nda otopsi çalışmalarını sürdüren Suudi yetkililer, cesetleri parçalandığı için tanınmaz halde olan 37 kişinin organ parçalarını toparlamak için ülke temsilcilerinden fotoğraf ve eşya bilgileri konusunda yardım istedi.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı yetkilileri dün akşam 17.00 itibariyle kazada ölen 107 kişiden 70’inin kimliklerinin belirlendiğini, 37’sinin kimlik tespit işlemlerinin devam ettiğini açıkladı.

Kazada bazı cenazelerin tanınamayacak hale gelmesi, kimlik tespit işlemlerini zorlaştırıyor. Kimliği belirlenemeyen ceset parçaları ile doku örnekleri ve parmak izi alınıyor. Suudi Arabistan’a havaalanlarından girilirken her hacı adayından alınan parmak izlerinin cenazelerdeki parmak izleriyle karşılaştırılması yöntemiyle çalışmalar yürütülüyor.

Ancak uzayan işlemler nedeniyle Suudi yetkililerle ölenlerin yakınları arasında zaman zaman gerginlik yaşanıyor. Kazada hayatını kaybedenlerin kimlik tespitinin tamamlanmasının ardından yarından itibariyle Muaysım Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

Kazada hayatını kaybettiği eşi Feride Kovaağaçlı tarafından beyan edilen ancak olayın yaşandığı andan itibaren kayıp olduğu bildirilen Türk hacı adayı Erol Kovaağaçlı’ya henüz ulaşılamadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü karanlığa gömüldü

Karaköprü karanlığa gömüldü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star