Ana Sayfa Urfa Haberleri “ÖLÜM ORUÇLARINI ÇÖZEBİLECEK TEK KİŞİ BAŞBAKAN ERDOĞAN"

“ÖLÜM ORUÇLARINI ÇÖZEBİLECEK TEK KİŞİ BAŞBAKAN ERDOĞAN"

AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Şanlıurfa'da “Ölüm Oruçlarını Çözebilecek Tek Kişi Başbakan Erdoğan" dedi

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2012 Cumartesi 21:46
“ÖLÜM ORUÇLARINI ÇÖZEBİLECEK TEK KİŞİ BAŞBAKAN ERDOĞAN

Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fırat, CHP’li vekillerin AK Parti vekillerine biber gazını protesto için sprem sıkmalarını eleştirdi. Suriye’de yaşanan vahşettin bir an önce son bulmasını isteğini ifade eden Fırat, Türkiye’de gündemde olan açlık grevleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

“İnsani olarak bunu kabul etmek mümkün değildir. Makul olan taleplerin kabul edilmesi kanaatindeyim. Anadil eğitiminin bana göre temel bir hak olduğunu, insani bir hak olduğunu kabullenmiş olan bir insanım. AK Parti iktidara geldiği günden bugüne kadar devrim niteliğinde adımlar attı. Bu problemleri çözebilecek tek kişi ise bugünkü başbakanımız, o çözebilir. Halk nezdinde kredisi çok yüksektir. Her gün şehitlerin gelmesi anaların ağlaması hepimizi üzüyor. Kardeşlik ilişkilerimizi bozuyor. Ölüm orucunda olan kişilere acil tavsiyem biran önce kendi vücutlarını sakat bırakmadan ölüm meydana gelmeden bunu biran önce çözmelerini istiyorum. Verilmesi gereken mesaj verilmiştir. Bana göre bu mesajda alınmıştır. Bir canın kaybolmasını tasvip edebilmek mümkün değildir.”

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star