Ana Sayfa Dünya OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN YÜKSEK BÜYÜME BÜYÜK BAŞARIDIR

OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN YÜKSEK BÜYÜME BÜYÜK BAŞARIDIR

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin , “Her şeye rağmen büyümeyi sağlayan ülkemiz % 4 gibi bir sonuçla başarı grafiğini yükseltmiştir.” dedi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 09:11
OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN YÜKSEK BÜYÜME BÜYÜK BAŞARIDIR

Şahin, 2015 yılı üçüncü çeyrek büyüme verisinin beklentilerin üzerinde ve yüzde 4 olarak gerçekleşmesinden dolayı iş dünyası olarak büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Şahin, Türkiye’nin ateş çemberine dönen bir coğrafyada yaşanan siyasi ve ekonomik çalkantılara rağmen büyüme başarısı gösterdiğine dikkat çekti.

İş dünyası açıklanan üçüncü çeyrek büyüme rakamlarıyla moral buldu. Beklenenin üzerine yaşanan büyümenin yılsonu büyüme oranını da olumlu etkileyeceği düşünülürken, 2016’ya dair umutları da yeniden yeşertti.

ASKON Şube Başkanı Orhan Şahin büyümeyle ilgili yaptığı açıklamada “Bu dönemde büyümenin özel sektör ağırlığı ile gerçekleşmiş olması önemli olduğunu hatırlatarak normalde kamu yatırımlarının ve kamu tüketiminin hemen her zaman devreye alınması mümkündür. Ancak, özel sektörün güven duyarak yatırım yapması ve tüketimi hareketlendirmesi gerçek anlamda bir büyüme anlamına gelecektir.”diye konuştu.

Şahin, “1 Kasım’dan itibaren yaşanan yeni dönem ve güçlü bir, tek parti iktidarı daha yüksek seviyeli bir güven sunacaktır. Nitekim ilk açıklanan reform paketi ile işe koyulmuş gözüküyorlar. Önümüzde var olan dört yıllık seçimsiz dönemin çok iyi değerlendirilerek ülkemize sınıf atlatacak ve 2023 hedeflerine bizi yaklaştıracak bir seferberlik atmosferi oluşturabilirsek şimdiki bir kısım girdaplardan hepimiz çok rahat çıkmış olacağız” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık