Ana Sayfa Urfa Haberleri Önen Bozova köylerinde

Önen Bozova köylerinde

- AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Milletvekili A.Emin Önen adeta seyyah gibi Bozova il genelinde ayak basmadık yer bırakmıyor.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2011 Salı 11:39
Önen Bozova köylerinde
     Son 3 günden beri de Bozova ilçesine bağlı 82 köy ile 1 bucağını gezerek vatandaşların sorunlarını ve taleplerini ilk ağızdan dinliyor, not alıyor, aldırtıyor, sorunları yerinde tesbit ediyor.

11 köyde dert dinledi

     AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı A.Emin Önen, sabahın erken saatlerinde beraberinde TBMM’deki danışmanı Mustafa Yıldırım ile Mustafa Kavlak, İl Yönetim Kurulu üyesi Zeki Kurt, Belediye Meclis üyesi Halil Kaya, Yaylak Belediye Başkanı İbrahim Göçer, Ömer Hacıkamiloğlu, Faruk Dağyudan, Mustafa Pişkin, İsmail Sevindiren, Yahya Çadırcı, Kadir Hatipoğlu, Mehmet Nimetoğlu, Bekir Nimetoğlu, Mehmet Ulutatar ile birlikte ilk gün Bozova ilçe teşkilatında istişare toplantısının ardından Köşeşahin, Türkmenören, Koçhisar, Küpeli, Hacıköy, Örgülü, Deliler, Kırağılı, Killik, Ürünlü ve Irmakbayır köyleri olmak üzere toplam 11 köye giderek Köy Muhtarları ve vatandaşlarla sohbet etti. Taleplerini ve sorunlarını yerinde tesbit edip not aldı, aldırdı. Acil çözüm gerektiren sorunların bir an evvel yapılması için gayret edeceğini ve Şanlıurfa’da bulunan Devlet Bakanı Faruk Çelik’e de ileterek gerçekleşmesine çalışacağını ve her ay düzenli olarak tekrar ziyaretlerine gelmeye çalışacağı sözünü verdi.

Köylülerde buruk sevinç

     1 günde gezilen 11 köyün hemen tamamında ilk defa Jandarmasız, silahsız bir Milletvekilinin ayaklarına kadar gelerek dertlerini dinlediğini, sorunlarını yerinde tesbit ettiğini ve kendilerine güler yüz gösterdiğini belirten köylüler ve köy Muhtarları, “İnanın bir Milletvekilimizin ayağımıza kadar gelip çulumuza oturması, halimizi hatırımızı sorması, hemde beraberinde asker-polis olmadan gelmesi bizleri çok sevindirdi. Herne kadar köylerimize bir hükümet yetkilisi gelip halimizi görmüyor diye üzülüyorduk ise de Milletvekili Emin Önen beyi görmek bazı şeyleri unutturdu” dediler.

Bir söyleyip, bin dinledi

     Milletvekili Emin Önen’e sorunlarını ilettiklerini belirten Köy Muhtarları, “Öncelikle Vekilimiz köyümüze bizi ziyarete geldiği için sevindik. Kendisine sorunlarımızı ilettik ve yapılmasını istedik. Zaten Muhtarlar toplantısında birçoğumuz Bakan Faruk Çelik’e de iletmiştik. İnşaallah çözülür bizlerde rahat ederiz ve onlara dua ederiz” diye konuştular.

Muhtarlar sorunlarını sıraladı

     İlk olarak ziyaret edilen Köşeşahin köyü Muhtarı Talat Şahin, Türkmenören Köy Muhtarı Müslüm Ağca, Koçhisar Köyü Muhtarı Müslüm Yıldırım, Küpeli Köy Muhtarı Mehmet Tanrıverdi, Hacıköy Muhtarı Hacı Tanrıverdi, Örgülü Köy Muhtarı Ahmet Akın, Deliler Köy Muhtarı Mehmet Çemberlitaş, Kırağılı Köy Muhtarı Mehmet Urucu, Ürünlü Köy Muhtarı Halil Çelik ve Irmakboyu Köy Muhtarı Mehmet Aslan sorunlarını ve taleplerini Milletvekili Emin Önen’e ileterek destek olmasını istediler..        

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star