Ana Sayfa Urfa Haberleri Önen Mevlid Kandili mesajı yayınladı

Önen Mevlid Kandili mesajı yayınladı

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Milletvekili A.Emin Önen, Hz. Muhammed’in doğum yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2013 Salı 11:06
Önen Mevlid Kandili mesajı yayınladı

Önen mesajında Peygamberleri anmanın, hatırlamanın ibadet olduğunu belirterek Mevlid Kandilinin de Müslümanlar için neşe ve sevinç günü olduğunu, bayramları olduğunu söyledi.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in son peygamber olduğunu hatırlatan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, “Doğum günü kutlamaları konusunda herkes bir çeşit söylüyor. Aslında İslamiyet’te doğum gününü kutlamak vardır ve Allahü Teâlâ’ya şükretmek olur. Mevlid kandili de, Peygamber efendimizin doğum günüdür. Bu gece, Sevgili Peygamberimiz Allahü Teâlâ’nın Habibi Muhammed Mustafa (sav) doğduğu için sevinenler affedilir. Bu gecede, Resulullah doğduğu zaman görülen hâlleri, mucizeleri okumak, dinlemek, öğrenmek çok sevabdır. Kendisi de anlatırdı. Eshab-ı kiram da bir yere toplanıp anlatırlardı. Hatta; Mevlid Gecesini, erkek kadın karışık olmadan, çalgı ve başka haram karıştırmadan, Allah rızası için Kur’an-ı Kerim okumak, salevat-ı şerife getirmek, tatlı şeyler yedirip içirmek, hayrat ve hasenat yapmak, böylece o gecenin şükrünü yerine getirmek lazımdır” diyerek bu geceyi bütün Müslümanların en iyi şekilde ihya etmesi gerektiğini belirtti.

Bilindiği gibi Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav); Mîlâdî 571 yılında, Hicret’ten 53 sene evvel Rebîulevvel ayının 12. Pazartesi gecesi sabaha karşı Mekke’nin Haşimoğulları mahallesinde, Safâ Tepesi yakınında bir evde doğdu. O gün henüz güneş doğmadan âlem nûr ile doldu. Âdem aleyhisselâmdan beri babadan evlâda intikal edegelen nûr asıl sahibine ulaştı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık