Ana Sayfa Urfa Haberleri Önen’den 12 köy ziyareti daha

Önen’den 12 köy ziyareti daha

- AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Milletvekili A.Emin Önen, Bozova ilçesine bağlı köy gezisinin 2. gününde 12 köyü daha ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2011 Çarşamba 10:50
Önen’den 12 köy ziyareti daha
     Gittiği her köyde sıcak ilgiyle karşılaştıklarını belirten Önen, köylülerin sorunlarını ilk ağızdan dinleyip not aldıklarını, akşam geç saatlerde Şanlıurfa’ya dönüşte de Devlet Bakanı Faruk Çelik’e ileterek çözümü konusunda çalışmalar başlatıldığını söyledi.

    

     AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı A.Emin Önen, sabahın erken saatlerinde beraberinde TBMM’deki danışmanı Mustafa Yıldırım ile Mustafa Kavlak, İl Yönetim Kurulu üyesi Zeki Kurt, Belediye Meclis üyesi Halil Kaya, Yaylak Belediye Başkanı İbrahim Göçer, Ömer Hacıkamiloğlu, Mustafa Pişkin, İsmail Sevindiren, Yahya Çadırcı, Kadir Hatipoğlu, Mehmet Nimetoğlu, Bekir Nimetoğlu, Mehmet Ulutatar ile birlikte Bozova ilçesine bağlı köy gezilerinin 2. gününde 12 köyü daha ziyaret eden Şanlıurfa milletvekili Önen, 2. Günkü gezisinde ise toplam 12 köyü ziyaret ederek köy Muhtarları ve vatandaşlarla sohbet etti, ikram ettikleri çaylarını içti, yemeklerini yedi, sorunlarını ve taleplerini dinledi, köylülere AK Parti icraatlarının yazılı olduğu kitapçıklar dağıttı.

 

      2. günde de Bozova ilçesine bağlı Çakmaklı, Altınlı, Mülkören, Soğukkuyu, Argıncık, Kındırali, Kabacık, Söğütlü, Kargılı, Dutluk, Ortatepe, Özgören ve Yeniköy olmak üzere toplam 12 köye giderek Köy Muhtarları ve vatandaşlarla sohbet etti. Taleplerini ve sorunlarını yerinde tesbit edip not aldı, aldırdı. Acil çözüm gerektiren sorunların bir an evvel yapılması için gayret edeceğini ve geç vakitte de olsa Şanlıurfa’ya dönüşte Şanlıurfa’da bulunan Devlet Bakanı Faruk Çelik’e de ileterek gerçekleşmesine çalışacağını ve her ay düzenli olarak tekrar ziyaretlerine gelmeye çalışacağı sözünü verdi.

 

     1 gün boyu gezilen 12 köyün hemen tamamında bir Milletvekilinin ayaklarına kadar gelip, dertlerini dinlediğini, yollarının bozuk olduğunu, sularının ve elektriklerinin olmadığını yerinde tesbit ettiğini ve kendilerine güler yüz gösterdiğini belirten köylüler ve köy Muhtarları, “Allah Milletvekilimizden razı olsun. Köyümüze kadar gelip halimizi hatırımızı sorması, çayımızı-suyumuzu içmesi, soframızda yemek yemesi bizleri çok sevindirdi. Milletvekili Emin Önen’e dertlerimizi anlattık. Bakanımızla birlikte derdimize çare olurlarsa bizleri memnun ederler ve bol bol duamızı alırlar” dediler.

 

     Bozova köylerinin gezilmesinin 2. gününde sırasıyla ziyaret edilen Çakmaklı Köy Muhtarı Ali Yıldırım, Altınlı Köy Muhtarı Müslüm Kılıç, Mülkören Köy Muhtarı Salih Keser, Soğukkuyu Köy Muhtarı Mustafa Polat, Argıncık Köy Muhtarı Mehmet Güli Çelik, Kındırali Köy Muhtarı Ali Aydoğdu, Kabacık Köy Muhtarı Bahattin Almaz, Söğütlü Köyü eski Muhtarı Rıfat Yıldırım, Kargılı Köy Muhtarı İsmet Yıldırım, Dutluk Köy Muhtarı İbrahim Aslan, Ortatepe Köy Muhtarı Hasan Yılmaz, Özgören Köylüleri ve Yeniköy Köy sakinlerinden Hasari Polat sorunlarını ve taleplerini Milletvekili A. Emin Önen’e ileterek yardımcı olmasını istediler.      

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık