Ana Sayfa Urfa Haberleri Önen’e zılgıtlı karşılama

Önen’e zılgıtlı karşılama

- AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Milletvekili A.Emin Önen Bozova ilçesine bağlı köyleri gezdiği 3. günde gittiği Hisarlar köyünde zılgıtlarla karşılandı.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2011 Cuma 15:25
Önen’e zılgıtlı karşılama
     Her gittiği yerde coşkuyla karşılanan Önen, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini ilk ağızdan dinliyor, not alıyor, aldırtıyor, sorunları yerinde tesbit ediyor.

11 köy 3 mezrayı daha gezdi

     AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı A.Emin Önen, sabahın erken saatlerinde beraberinde TBMM’deki danışmanı Mustafa Yıldırım ile Mustafa Kavlak, Basın Danışmanı Müslüm Abacı, İl Yönetim Kurulu üyesi Zeki Kurt, Belediye Meclis üyesi Halil Kaya, Yaylak Belediye Başkanı İbrahim Göçer, Ömer Hacıkamiloğlu, Mustafa Pişkin, İsmail Sevindiren, Yahya Çadırcı, Kadir Hatipoğlu, Mehmet Nimetoğlu, Halil Nimetoğlu, Mehmet Ulutatar ile birlikte Bozova ilçesine bağlı köy gezilerinin 3. gününde Seyitören, Karpuzlu, Baltaşı ve bağlı mezrası Yenikent, Bağlıca, Hisarlar, Otlukalan, Taşan ve bağlı mezraları Kulanşehir ile Belveren, Bulancak, Pirhalil, Taşlıdere ve Gökören köyleri olmak üzere toplam 11 köy ve 3 mezraya giderek Köy Muhtarları ve vatandaşlarla sohbet etti. Taleplerini ve sorunlarını yerinde tesbit edip not aldı, aldırdı. Acil çözüm gerektiren sorunların bir an evvel yapılması için ilgili daire müdürleri ile görüşeceğini ve Şanlıurfa’da bulunan Devlet Bakanı Faruk Çelik’e de ileterek gerçekleşmesine çalışacağını ve her ay düzenli olarak tekrar ziyaretlerine gelmeye çalışacağını söyledi.

Köylülerde Önen sevinci

     1 günde gezilen 11 köy 3 mezranın hemen tamamında Milletvekili A.Emin Önen’in köylerine kadar gelerek dertlerini dinlediğini, sorunlarını yerinde tesbit ettiğini ve kendilerine güler yüz gösterdiğini belirten köylüler ve köy Muhtarları, “İnanın bir Milletvekilimizin köyümüze gelip gelip halimizi hatırımızı sorması, çayımızı içmesi ve dertlerimizi dinlemesi bizleri çok sevindirdi. Biz zaten Milletvekili Emin Önen beyi görüp yollarımızın yapılmasında gayret gösterdiği için teşekkür etmeyi düşünmüştük. Kendileri geldiler, hoş geldiler, sağ olsunlar” dediler.

Önen’e sevgi seli

     Milletvekili Emin Önen’e sorunlarını ilettiklerini belirten Köy Muhtarları, “Öncelikle Vekilimiz köyümüze bizi ziyarete geldiği için sevindik. Kendisine sorunlarımızı ilettik ve yapılmasını istedik. Zaten kendileri yıllardır yapılmayan yollarımızın yapılması için bizleri toplamış, zaman zaman da ziyaret etmiş çaba sarfetmişti. Birçok köyün gurup yolları yapıldı. Onun için de kendilerine teşekkür ediyoruz. Muhtarlar toplantısında da birçoğumuz Bakan Faruk Çelik’e de iletmiştik. İnşaallah diğer sorunlarımız da çözülür bizlerde rahat ederiz ve onlara dua ederiz” diye konuştular.

Muhtarlar sorunlarını sıraladı

     Ziyaret edilen Bozova ilçesine bağlı Seyitören köy Muhtarı Seyit Ahmet Kılıç, Karpuzlu ve bağlı mezralar Baltaşı ile Yenikent Muhtarı Abdurrahman Taş, Bağlıca köy Muhtarı Mahmut Demir,  Hisarlar köy Muhtarı Zekeriya Yıldız, Otlukalan köy Muhtarı Osman Aslan, Taşan ve bağlı mezraları Kulanşehir ile Belveren köy Muhtarı Mustafa Aydın, Bulancak köy Muhtarı Ahmet Demir, Pirhalil köy Muhtarı İzzettin Çelik, Taşlıdere köy Muhtarı Şemsi Kaya ve Gökören köy Muhtarı Habib Yetim sorunlarını ve taleplerini Milletvekili Emin Önen’e ileterek her zaman olduğu gibi yine destek olmasını istediler. Muhtarlar gurup yollarının yapılması konusunda gösterdiği gayretten dolayı da teşekkür ettiler.

Yol yapımında inceleme

     Milletvekili Emin Önen, Bozova’ya bağlı köy gezilerinin 3. gününde yapımı daha önce tamamlanan Hisarlar gurup yolunun Hisarlar-Taşan arasındaki yol yapımı çalışmalarında da incelemelerde bulundu. Yapımı devam eden yolu bir süre yaya yürüyerek çalışanlardan bilgi alan Önen, yol yapımının bir an evvel bitirilmesini istedi.   

Hisarlarda zılgıtlı karşılama

     Geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa merkeze bağlı 328 köy Muhtarını 100’erli 3 ayrı guruba ayırıp DSİ Salonunda ilk toplantısını gerçekleştiren ve acil ve bir kişiye değil, binlerce kişiye hitab edecek hizmetlere imza atan AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Milletvekili A.Emin Önen, gurup yolunun yapılmasını sağladığı, 2 köy arasındaki yolun yapımına da başlanmasındaki gayretinden dolayı Hisarlar köyüne gittiğinde zılgıtlarla, sevinçle karşılandı.  

Çocuklara çikolata ve kek

     Her gittiği köyde çocukları seven ve onlara çikolata, kek ve kraker gibi yiyecekler hediye eden Milletvekili Emin Önen, çocukların da ilgi odağı oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star