Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Kültür/Sanat ONLARA MUHTAÇKEN NEDEN ONLARA KIYIYORUZ

ONLARA MUHTAÇKEN NEDEN ONLARA KIYIYORUZ

Şanlıurfa Yazları Sıcak Ve Kurak Bir İklime Sahip. Dolayısıyla Böyle Bir İklime Sahip İlde Ağaçlık Alanlar İnsanların Gölgenecekleri, Nefes Alabilecekleri Yerleri Oluşturuyor. Gelin Görün ki Son Dönemlerde Ağaç Kıyımı Maalesef Şanlıurfa’nın Geleceğini Yok Ediyor. Ağacın Kıymetini Yaz Güneşi tepemize Vurduğunda Daha İyi Anlıyoruz.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2015 Çarşamba 11:13
ONLARA MUHTAÇKEN NEDEN ONLARA KIYIYORUZ

Şanlıurfa Yıllarca Bizlere Ders Kitaplarında Öğretildiği Gibi Yazları Sıcak Ve Kurak Bir İklime Sahip.

Türkiye’nin Güneydoğusund Ayer Alması, Ekvatora Yakın Olması Ve Samyeli Yani Çöl Rüzgarlarının Etkisinde Olması Şanlıurfa’yı Yazın Yaşanmaz Bir Hale Getiriyor.

Böyle Bir Durumda İnsan Dağların Eteklerinde Bulunan Yaylaları Ya Da Karadenizin Yeşilini Arıyor.

Gelin Görünki Bu Düşüncemiz Hayalden Öteye Gidemiyor. Sıcaklardan Korunmak İçin Alternatif Çözümler Üretmek Zorunda Kalıyoruz. Bu Seçeneklerin Başında Yeşil, Ağaçlık Alanlar Geliyor. Özellikle Öglen Ve İkindi Sıcağında İnsanlar Nefes Alabilmek İçin Kendilerini Bir Ağaç Dibine Atıyor. Hele Şu Oruçlu Günlerde  Deyim Yerindeyse Fellik Fellik Gölgelik Alan Arıyoruz.  Hatta Kimi Zaman Soluklanmak İçin Bodur Fidanların Altına Dahi Oturuyoruz.

Ağaca Bu Kadar Muhtaçken Maalesef Ağaçları Bir Hiç Uğruna Gözümüzü Kırpmadan Yakabiliyor Hatta Büyük Ağaçları Yol Açmak Veya Bina Yapmak İçin Kesebiliyoruz.

Son Dönemde Orman Müdürlüğünün Çevresine Ekilmiş Fidanları Göz Göre Göre Yaktık.

Yada Mehmet Akif İnan Eğitim Ve Araştırma Hastanesinin Eteklerinde Bulunan Ve Aylarca Sulanmadığı İçin Kuruyan, Sonunda İse Yine Biri Tarafından Yakılan Ağaçları Pek Önemsemedik.

Bu Vurdumduymazlık Ve Yeşile Karşı Olan Düşmanlığımız Bir Gün Elimizde Hiç Bir Yeşil Alan Bırakmayacak. Belki Elimizde Tek Yeşil Alan Bediüzzaman Aile Mezarlığı Kalacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da isot yarışması düzenlenecek

Şanlıurfa'da isot yarışması düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık