Ana Sayfa Urfa Haberleri ‘OPERASYONLARA SON VERİLSİN’ ÇAĞRISI

‘OPERASYONLARA SON VERİLSİN’ ÇAĞRISI

ŞANLIURFA’da, Barış Demokrasi Partisi (BDP) üyesi 50 kişi, Diyarbakır ve Bingöl kırsalında düzenlenen askeri operasyonların durdurulması için oturma eylemi yaptı.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2012 Cuma 08:43
‘OPERASYONLARA SON VERİLSİN’ ÇAĞRISI
BDP Şanlıurfa Merkez İlçe Başkanı İzzettin Gök, "Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte tekrar can alınmaya başlandı. Bölgede süren operasyonlara katılan askerlere gaz maskesi dağıtılması, operasyonlarda kimyasal ve biyolojik silahların kullanılacağı endişesine yol açtı" dedi.

BDP İl Başkanı Fatma İzol’un da aralarında bulunduğu 50 kişi, Diyarbakır'ın Lice ve Kulp ile Bingöl'ün Genç üçgeninde süren askeri operasyonları protesto etmek için oturma eylemi yaptı. Öğlen saatlerinde BDP il binasından çıkarak, Ahmet Bahçıvan İş Merkezi’ne kadar yürüyen grup adına BDP Merkez İlçe Başkanı İzzettin Gök konuşma yaptı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde askeri operasyonların bir an evvel son bulması için çağrıda bulunan Gök, şöyle dedi:

"Ülkemizde yıllardır süren ve acısını tüm toplumun yaşadığı savaş, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte tekrar can almaya devam ediyor. AKP hükümetinin Kürt sorununun çözümünü siyasetçilerini cezaevlerine koymak ve her geçen gün askeri operasyonları artırmakta bulduğunu görüyoruz. BDP olarak sorunun çözümü ve ülkede şiddet ortamının son bulması konusunda olağanüstü çabalar sarf etmemize rağmen, AKP hükümeti bu tavrından vazgeçmeyerek halkına zarar vermektedir."

Gök, "Bölgede operasyonlara katılan askerlere son günlerde gaz maskelerinin dağıtılması, akıllara kimyasal ve biyolojik silahların kullanılacağı endişesini yaratmaktadır" diye konuştu. Açıklamanın ardından 5 dakikalık oturma eylemi yapan grup daha sonra olaysız dağıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık