Ana Sayfa Ekonomi Organik Tarım kitabı yeniden basılıyor

Organik Tarım kitabı yeniden basılıyor

Türkiye’nin yazılı ilk organik tarım bilgi kaynağı olarak 2002 yılında İzmir’de yayımlanan Organik Tarım adlı kitap, Şanlıurfa’da güncellenerek yeniden basılıyor.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2011 Çarşamba 14:40
Organik Tarım kitabı yeniden basılıyor
Organik tarım konusunda üniversite öğrencilerinden, üreticilere kadar ihtiyaç duyan herkesin en önemli başvuru kaynağı olan Organik Tarım kitabı, 2002 yılında Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği  (ETO), Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla çıkarılmıştı.

Aradan geçen on yıllık süreçte hayata geçen yasal uygulamalar, organik üretim konusunda dünyada ve Türkiye’de elde edilen çok önemli bilgilerin de bu kitapta yer alması gerektiği düşüncesiyle yola çıkan GAP Organik Tarımsal Üretim ve Tüketim Derneği (GAP OTÜTDER) yöneticileri, kitabın güncellenerek basımı için çalışmalarını tamamladı.


Organik Tarım kitabının yeni baskısı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın (GAP BKİ) katkılarıyla gerçekleştirilecek. GAP OTÜTDER ve ETO tarafından yayına hazırlanan kitap, 2011 Kasım ayında organik tarımla ilgili tüm kesimlere ulaştırılacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star