Ana Sayfa Sağlık Organlarıyla Üç Kişiye Can Oldu

Organlarıyla Üç Kişiye Can Oldu

Antalya'nın Manavgat İlçesi'ne bağlı Side Beldesi'nde bir hafta önce astım hastalığı nedeniyle götürüldüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 11 yaşındaki Hakim Kaniyolu'nun ailesi tarafından bağışlanan organları 3 kişiye hayat verdi.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:55
Organlarıyla Üç Kişiye Can Oldu

Side'de bir hafta önce denize girdikten sonra astım krizine giren Ali İhsan Barut İlköğretim Okulu 4'üncü sınıf öğrencisi Hakim Kaniyolu'nun beyin ölümünün gerçekleştiği ailesine bildirildi. Ailesinin organ bağışının ardından küçük Hakim'in böbrekleri pediatrik böbrek hastası iki çocuğa nakledilmek üzere AkdenizÜniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü'ne götürülürken, karaciğeri ise İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne gönderildi.

Hakim Kaniyolu'nun Antalya'da kalan böbrekleri, 3 yaşındaki Cihan Barış Köktaş ve 16 yaşındaki Cuma Yıldırım'a başarıyla nakledildi.

Yanında hiç yakını olmadığı için ameliyathaneye Organ Nakli Koordinatörü Ayşe Kumru Özkan ile birlikte giren Şanlıurfalı Cuma Yıldırım, "Ben hastanenin diyaliz merkezinde son hazırlıklarımı yapıyordum. O sırada koordinatör abla yanıma geldi 'haydi nakil için gidiyoruz' dediğinde çok şaşırdım. Koordinatör ablam benimle konuşup ameliyata hazır olmamı sağladı. Moral verdi, birlikte ameliyathaneye gittik, hiç yanımdan ayrılmadı" şeklinde konuştu.

Yaklaşık 5 yıldır suya hasret yaşadığını belirten Yıldırım, "Bugün benim için Bayramoldu. Tek isteğim doya doya su içebilmek. 5 yıl Urfa'ya yaz gelmesin diye Allah'a dua ettim. Urfa'da susuz yaz çok zor geçer. Nakilden sonra su özlemim bitecek" dedi.

Hakim Kaniyol'un astım hastası olduğunu ve bir anda atak geçirerek götürüldüğü özel bir hastanede 7 gün yaşam mücadelesi verdikten sonra beyin ölümü geçirdiğini söyleyen yakınları, "Yüreğimiz yanıyor. Henüz 11 yaşındaydı. Ancak başka canlarda organları yaşasın diye organlarını bağışladık" dedi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star