Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Ortadoğulu iş adamları Şanlıurfa'da yatırım arayışında

Ortadoğulu iş adamları Şanlıurfa'da yatırım arayışında

Suudi Arabistan ve Kuveytli bir grup işadamı Vali Vekili Soner Zeybek'i ziyaret etti

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2012 Perşembe 12:40
Ortadoğulu iş adamları Şanlıurfa'da yatırım arayışında
Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Suudi Arabistan Türk Konseyi Başkanı Emir Çelebi'nin koordinatörlüğünde Şanlıurfa'ya gelen heyet, Valilikte düzenlenen toplantıda kentin büyük ve küçükbaş hayvancılık konusundaki potansiyelini değerlendirdi.

Vali Vekili Zeybek yaptığı açıklamada, tarım, besicilik ve hayvancılık alanında önemli bir yere sahip olan Şanlıurfa'nın son dönemlerde yatırımların merkezi haline geldiğini söyledi.


Yurtiçi ve yurtdışından yatırım taleplerinin artmasının Şanlıurfa için sevindirici olduğunu ifade eden Zeybek, şunları kaydetti:


''Gerek tarihi ve kültürel dokusu, verimli arazileri ve su kaynaklarıyla kentimiz hak ettiği değeri görmeye başladı. Türkiye'de, büyük ve küçükbaş hayvancılıkla ilgili yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı iş adamlarına devletimiz birçok imkan sağlıyor hatta hibeler veriyor. Bu açıdan Kuveytli ve Suudi Arabistanlı iş adamlarının kendileriyle aynı dili ve kültürü paylaşan insanların yaşadığı Şanlıurfa'da yatırım yapmaları her açıdan faydalı olacaktır.''


Karacadağ Kalkınma Ajansı rehberliğinde Şanlıurfa'da görüşmelerine devam eden heyet, Valilik ziyaretinin ardından kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık