Ana Sayfa Ekonomi OSB’DE BİR YATIRIMIN DAHA TEMELİ ATILDI

OSB’DE BİR YATIRIMIN DAHA TEMELİ ATILDI

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde ilk etapta 19 tekstil fabrikasının kümelendiği Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2015 Cumartesi 16:50
OSB’DE BİR YATIRIMIN DAHA TEMELİ ATILDI

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği işbirliğinde hayata geçirilen projenin temeli atma töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; “Burası ülkemizde aynı sektörün kümelendiği ve sosyal donatı alanlarının bulunduğu ilk yer. 350 dönüm içerisinde Türkiye’de örnek olacak, böyle bir kümelenme alanı başka yok. Temel attıktan sonra ben inanıyorum ki, 19 fabrika sayısı 29, 39 olacak. Hem de çok hızlı olacak” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise konuşmasında: “Şanlıurfa’nın geleceğiyle ilgili tuğla koyma adına burada bulunuyoruz. “Biraz da Şanlıurfalıların burada yatırım yapmasını istiyorum. Şanlıurfalıların bu tabloyu görünce imkanlarını buraya seferber edeceklerine ve yoğun bir istihdam alanı yaratacaklarına inanıyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Hosab Küme Koordinasyon Merkezinin protokolü; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Hasan Maral ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili İbrahim Uludağ tarafından imzalandı.

İmzalanan protokolün ardındansa Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesinin temeli protokol üyeleriyle birlikte atıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star