Ana Sayfa Sağlık OSM HASTANESİ YÖNETİMİNİ DEĞİŞTİRDİ

OSM HASTANESİ YÖNETİMİNİ DEĞİŞTİRDİ

Şanlıurfa'da faliyet gösteren OSM Ortadoğu Hastanesi'ninde içerisinde bulunduğu 21 hastanenin Sosyal Güvenlik Kurumuyla ilişkisi kesilmesinden dolayı OSM yeni yönetim atadıdığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2016 Cuma 03:25
OSM HASTANESİ YÖNETİMİNİ DEĞİŞTİRDİ

Şanlıurfa'da faliyet gösteren OSM Ortadoğu Hastanesi'nin Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla SGK kapsamından çıkarılmıştı.

OSM ile birlikte 10 ilde toplam 21 hastane SGK ile ilişiği kesilmişti.

Bu gelişmeden sonra OSM hastanesi yönetim kurulunu değiştirdiğini, SGK ile tekrar anlaşma sağlamak istediğini duyurdu. İşte o açıklama: 

Özel OSM Ortadoğu Hastanesi, açıldığı 2008 yılından itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olarak çalışan, başta bölge halkı olmak üzere tüm yurdumuza ve hatta yurt dışı hastalara yüksek standartlarda kaliteli sağlık hizmeti veren, her biri uzman doktor olan ondört ortaklı bir sağlık kuruluşudur.

Son dönemde bazı basın-yayın organlarında hastanemizin ismi ile ilgili çeşitli haberler çıkmıştır. Hastanemizin hiçbir vakıf, terör örgütü veya terör örgütü finansmanı ile herhangi bir ilişkisi olmayıp bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yönetim kurulumuz ve bütün çalışanlarımız milletini gönülden sevmekte ve devletine her yönü ile bağlı olarak hizmet yürütmektedir.

Her yıl yenilenen ‘sağlık hizmeti alım sözleşmesi’ 01.01.2016 tarihinden itibaren SGK tarafından tek yönlü olarak yenilenmemiştir. Sağlık hizmeti sunduğumuz halkımızın ve yaklaşık 800 çalışanımızın mağdur olmaması için bu konuyla ilgili tüm kurumlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur.

Bu olaylar nedeniyle kuruluşumuzun daha fazla zarar görmemesi için hastanemiz yeni bir yönetim anlayışı ve yeni bir yönetim kurulu ile hizmetine devam etme kararı almıştır.

Yönetim Kurulu
Opr. Dr. Mithat YAZAR
Opr. Dr. Turgay YÜKSEL 
Opr. Dr. Zeki MİL 
Opr. Dr. Rafet KELEŞ 
Uzm. Dr. Salih GÜNEŞ
Uzm. Dr. Mustafa Sedat BOZKURT

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık